16° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Yeşil Diyarbakır için muhtarlara harcama limiti

Diyarbakır - 21 Kasım 2019 17:00 A A

‘Muhtar Saati’nde Diyarbakırlı muhtarlarla bir araya gelen Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, yeşil bir Diyarbakır hedeflediklerini belirterek, “En başarılı, en çevreci ve yeşil köye ödül vereceğiz. Muhtarın emrine bir harcama limiti vereceğiz.” dedi.

Muhtar Saati uygulaması kapsamında muhtarlarla bir araya gelen Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye kayyumu Hasan Basri Güzeloğlu, yürütecekleri çalışmalarla Diyarbakır’ı örnek bir hale getireceklerini söyledi.

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye kayyumu Hasan Basri Güzeloğlu’nun talimatıyla randevu olmadan her çarşamba günü 14:00 ile 16:00 saatleri arasında muhtarlarla bir araya gelmek için organize edilen Muhtar Saati devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen buluşmaya Vali Güzeloğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhsin Eryılmaz, Büyükşehir Belediyesi ve DİSKİ Genel Müdürlüğü daire başkanları, kamu kurum müdürleri ve muhtarlar katıldı.

Toplantıda konuşan Güzeloğlu, 2020 bütçesini hazırladıklarını anlatarak en geç iki yıl içinde kentte yol ve su sorunlarını bitireceklerini kaydetti. Güzeloğlu, yol sorununu çözümü için bazı ilçelerde asfalt üretim plentleri kuracaklarını ifade etti. Asfaltı çok kaliteli yapı malzemesi olan bazalt taşından üreteceklerini açıklayan Güzeloğlu, Kulp ilçesi gibi yüksek yerlerde ise beton yol yapacaklarını anlattı. Güzeloğlu, su ile ilgili şikayetlere de değinerek “nitelikli, kaliteli, sürekli sağlıklı su içeceğiz” dedi. Güzeloğlu, yol ve su sorunları ile birlikte mahallelerdeki altyapı sorunlarını da ortadan kaldıracaklarını aktardı. Daha önceki toplantılarda müjdesini verdiği her mahalleye çocuk oyun parklarının yılbaşından önce malzeme alımı yapılacağını söyleyen Güzeloğlu, parkların muhtarların belirlediği yerlerde kurulacağını bildirdi. Güzeloğlu, muhtarlara mahalle içindeki yollar için dağıtacakları parke taşları ile bir yıl içinde çözeceklerini iletti.

‘YEŞİL BİR DİYARBAKIR HEDEFİMİZ VAR’

Güzeloğlu, “Yeşil bir Diyarbakır hedefimiz var. Her köyde bir cennet köşesi oluşturma. O kadar kolay bir şey ki, günlük tükettiğiniz suyun dörtte birini verseniz herkesin evinin bahçesi cennet gibi olur. En başarılı, en çevreci ve yeşil köye ödül vereceğiz. Muhtarın emrine bir harcama limiti vereceğiz. Diyarbakır’ı örnek bir hale getireceğiz. Allah mahcup etmesin. Çabamız ve gayretimiz bu” diye konuştu.

Toplantıda, muhtarlar mahallerinde yaşanan sorunları ileterek Güzeloğlu ve kamu kurum müdürleri ile çözüm önerileri için fikir alışverişinde bulundular.

Bu haber 981 kez okundu.
Diyarbakır - 17:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.