28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Yeşil kuşak Projesi’nin temeli atıldı

Diyarbakır - 18 Eylül 2020 14:28 A A

Yenişehir Belediyesi tarafından Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlenen “Minik Pedallar” etkinliği bugün ikinci günündeydi.

Bir hafta sürecek olan etkinlikler kapsamında bugün Fabrika Mahallesi’nde belediyenin önemli projelerinden biri olan “Yeşil Kuşak Projesi’nin temel atma töreni yapıldı.

Yenişehir Belediyesi, vatandaşları şehrin göbeğinde emniyetli bir şekilde bisiklete binebileceği, spor yapabileceği, sakince dinlenebileceği cadde ve sokak konseptleriyle buluşturmak için bu yıl içerisinde hayata geçirdiği önemli projelerden biri olan “Yeşil Kuşak” projesinin temel atma törenini, Avrupa Hareketlilik Haftası’nin ikinci gününde gerçekleştirdi.

Avrupa Hareketlilik Haftası’nın, bisiklet ve yaya yollarının arttırılması ve   vatandaşların, bireysel araçlar yerine alternatif ulaşım metodlarına  yönlendirilmesi amacıyla örtüşen Yeşil Kuşak Projesi, bünyesindeki bisiklet ve yürüyüş yollarıyla, Yenişehirlileri, kent hayatının ortasında  yeşil alanla iç içe rahatça spor ve yürüyüş yapıp, bisiklete binebilecekleri cadde ve sokaklarla buluşturacak.

Temel atma töreni yapılan Yeşil Kuşak, yakın zamanda Yenişehirli vatandaşların hizmetine sunulacak.

Yenişehir Belediyesi’nin Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında, yarın düzenleyeceği Bisikletli Sıfır Atık ve Çevre Temizlik etkinliği,  Belediye Hizmet Binasında yapılacak.    

Bu haber 579 kez okundu.
Diyarbakır - 14:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.