16° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Yeşil Yıldız Derneği Çermikli gençlerle buluştu

Çermik - 27 Aralık 2018 13:27 A A

Bağımlılıklarla mücadele alanında faaliyet gösteren, Merkezi Diyarbakır’da bulunan Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği farkındalık oluşturmak ve Gençleri bağımlılığa karşı bilinçlendirmek için çalışmasına hız kesmeden devam ediyor.

Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Başkanı Yahya Öger, Çermik TUGVA temsilciliği tarafından organize edilen bağımlılıkla mücadelede farkındalık çalışmaları kapsamında ‘Keşke dememek için ‘Hayır’de Konferansları için Çermik Mesleki ve Teknik Anadolu kız Lisesi ile Muhammed Emin Er Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne konuk oldu.

Bağımlılıkla mücadelede hayır demenin önemine değinen Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Başkanı Yahya Öger, Madde Bağımlılığı ve Tütün Bağımlılığı gençlerin önünde büyük bir tuzak olduğunu dile getirdi.

İLK BAŞTA HAYIR DE!

Gençlerin kendilerine bir gaye ve hedef seçerken önüne konulan en büyük tuzaklardan bir tanesinin de tütün bağımlılığı olduğunu ifade eden Öger, “Gençlerimize bu ilet “bir kereden birşey olmaz” denilerek sunuluyor. Tütün bağımlılığı maalesef zamanla diğer bağımlılıkları  da tetikliyor. Gençlerimiz kendilerine sunulan ve ilk etapta zararsızmış gibi görünen bazı kötü davranış ve ahlakları en başta hayır diyerek önüne geçmesi gerekir. Aksi takdirde ilerleyen zamanda çok ciddi manada hem fiziksel hem ruhsal zararlara yol açacaktır” diye konuştu.

“YEŞİL YILDIZ DERNEĞİ KUTSAL BİR GÖREV YAPIYOR”

TÜGVA Çermik İlçe Temsilcisi Bozkurt, Öger’e teşekkür etti

TÜGVA İlçe temsilcisi Musab Bozkurt ise, Yahya Öger’e davetlerine icabet ettiği için teşekkür ederek, Bağımlılıkla mücadele noktasında gençlere öncülük yapan Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği ekibinin kutsal bir görev yüklendiğini, bu yüzden toplumda takdir edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Bu haber 1161 kez okundu.
Çermik - 13:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.