11° Parçalı bulutlu
  • EURO 7.30
  • DOLAR 6.74

Yeşil Yıldız Derneğinden “Diyarbakır İçin Bir Gün” Kampanyası

Diyarbakır - 24 Mart 2020 11:39 A A

Çin’den Dünya yalan Dünyayı adeta esir alan Corona Virüs COVİD-19 Salgın tehdide karşılık Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Diyarbakır’da yardım ve farkındalık çalışması başlattı.

‘Diyarbakır İçin Bir Gün’ adlı kampanya başlattıklarını duyuran Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Başkanı Yahya Öger, Bu salgının Dünyaya ve bütün insanlık âlemine faturasının ağır olacağını belirterek, “Tüm Türkiye’de olduğu gibi Diyarbakır’da da yetkililerin almış olduğu tedbirler takdire şayandır. Ancak bu salgının uzun süreli olacağı Dünya Sağlık Örgütü tarafından teyit edilmiştir. Önlemlerin halktan karşılık bulması en büyük temennimizdir” dedi.

“DİYARBAKIR EVDE KAL”

Öger, Diyarbakır’da coronavirüs’ün önüne geçmek için başlattıkları kampanyaları şöyle dile getirdi:

“Diyarbakır Evde kal kampanyası başlatarak bu virüsün Diyarbakır’da yayılması yavaşlatılmasını hedefliyoruz. Bu şekilde Diyarbakır’daki hastanelerimiz ve Sağlık çalışanlarımız üzerindeki yükü azaltarak hastalığa yakalanan vatandaşlarımıza daha iyi bir sağlık hizmeti sağlamanın önünü açabiliriz.

Diyarbakır’da özelikle tekstil, kimya ve medikal alanlarında çalışan firmalarımız Sağlık çalışanları için Koruyucu önlük, sıvı geçirmez önlük, eldiven, gözlük, dezenfektan, maske üretimi için Diyarbakır’da ve Diyarbakırlı firmalara, iş adamlarına Odalara, Meslek kuruluşlarına çağrıda bulunarak ikinci bir kampanya başlatıyoruz.

Kampanyamızın ismi “Diyarbakır için Bir Gün” Diyarbakırlı kimya, plastik, tekstil, medikal firmalarımızın bir günlük üretimlerini Coronavirüs’ün Diyarbakır’ımıza yayılmasını engellemek için destek sağlamasını bekliyoruz. 

Tüm bu toplanan malzemelerin Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü üzerinden hastanelere dağıtılmasını ve artan maske ve dezenfektanları ise Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüz üzerinden alt gelir guruplarına ulaştırılmasını bekliyoruz.

KOLONYA ÜRETİCİLERİ BİR GÜNLÜK ÜRETİMLERİNİ ALT GELİR GRUPLARINA DAĞITSIN!

Yine kolonya üreticisi firmalarımıza, diğer firmalarımızdan hammadde konusunda desteklenerek, kolonya üreticisi firmalarımızın bir günlük üretimlerini alt gelir gurubuna dağıtılması konusunda bir çözüm bulunması için iş adamlarımıza ve firmalarımıza çağrıda bulunuyoruz.

Biz bu süreçte şunu gördük;  çoğu büyük marketler zincirlerinde bile ürünler biterken ve zamma giderken Diyarbakır’da bu zamma tevessül etmeyen marketlerimiz, marketler zincirimiz oldu. Bunun için kendilerine şükranlarımızı buradan iletmek istiyoruz.

Bu gün her türlü siyasi ve ideolojik yorumu bir tarafa bırakıp birlik ve beraberlik içerisinde hareket edeceğimiz gündür.  Sizlerin bir günlük katkısını Diyarbakır unutmayacak ve bunun karşılığını kat ve kat size kazandıracaktır. Çünkü Diyarbakır halkı yapılan iyiliği hiç bir zaman unutmaz”

Bu haber 263 kez okundu.
Diyarbakır - 11:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.