19° Açık
  • EURO 6.31
  • DOLAR 5.73

Eşsiz lezzet durağı Kemikli Evi yeni mekanında

Diyarbakır - 10 Haziran 2019 08:46 A A

Diyarbakır’ın Tarihi Sur İlçesi’nde bulunan eski adı Şanlıurfa Kebap Evi olan Kemikli Evi yıllardır değişmeyen eşsiz lezzet ve yeni konsepti ile damak tadını sevenlerin uğrak mekanı açıldı.

Sur’un tarihi dokusu içerisinde hizmet vermeye başlayan Kemikli Evi açıldı. Tarihi Sur İlçesi’nde 1955 yılından bu yana yılın her günü müşterilerine sunduğu kebapları ve bol çeşit mezeleri ile çok geniş bir alana hitap eden, Kemikli Ev misafirlerinin damak zevkini doruklara ulaştırıyor.

Anadolu mutfağının eşsiz lezzetleri bizzat kendi ustaları tarafından hazırlanan Kemikli Ev 1850 yılında yapılan tarihi binasında bulunan 360 metre kare alanı ve 3 katı ile Diyarbakırlılara eşsiz bir keyif ortamı sunuyor.

TARİHİ AVNİ BEY KONAĞINDA AYNI KONSEPT İLE YOLA DEVAM

Uzun yıllardır Şanlıurfa Kebap Evi ismiyle hizmet veren Kemikli Evi yeni konsepti ile dün açılışını yaptıklarını ve kendisinin işlettiğini belirten Fatih Evsen, “20 yıldır işletmesini yaptığım mekânımızda önceliğimiz hijyendir. Hijyene çok dikkat ettiğimiz mekânımızda etlerimiz günlük ve taze kesimdir. 1850 yılında yapılmış olan tarihi mekânımız 360 metre kare çalışma alanı ve 3 katlı olarak tam bir aile yeridir. Her türlü damak tadına hitap ettiğimiz mekânımızda sade kebap, acılı, kebap, kuşbaşı, ciğer kuzu, el ile çekilmiş patlıcanlı kebap, dürüm, taş fırında lahmacun çeşitlerimiz ve özellikle halkımızın yoğun talep gösterdiği kemikli et ile halkımıza ve konuklarımıza hizmet veriyoruz” dedi. 

“TÜM ÜRÜNLERİMİZ BİRİNCİ SINIF MALZEMELERLE HAZIRLANIYOR”

Menülerinde bulunan tüm ürünlerin birinci sınıf malzemeler ile hazırlandığını da belirten Evsen, “Tarif edilemeyen lezzetin sırrı iyi malzemeler, ustalık ve odun fırınında saklıdır. Menüdeki tüm ürünler İslami usullere göre uygun olarak üstün hijyenik standartlar ve titizlikle hazırlanmaktadır.

“KEMİLKİ EVİMİZE HER ZAMAN BEKLERİZ”

Birde buna mekanımızın yeni konsepti de eklenince otantik bir ortamda karnınızı doyurmanın keyfini yaşamak müşterilerimize kalıyor. Birbirinden lezzetli Izgaraların yanı sıra bir de yayık ayranımız ve meşrubatlarımızlada ayrı bir lezzet sunuyoruz.  Tüm halkımızı Çifte Sokak Eski Borsa Hanı Bitişiğinde bulunan Avni Bey Konağı Kemlikli Evimize bekleriz” diye konuştu.

Ev ve işyerlerine de servis yaptıklarını belirten Evsen, 0412 2232690 nolu telefondan kendilerine ulaşabileceklerini de söyledi.

Bu haber 1059 kez okundu.
Diyarbakır - 08:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.