19° Açık
  • EURO 6.31
  • DOLAR 5.73

“Yoksullukla mücadele için veri tabanı hazırlanacak”

Diyarbakır - 22 Mayıs 2019 11:39 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Gıda bankasını ziyaret eden Eşbaşkan Adnan Selçuk Mızraklı, kentteki yoksullukla mücadelede yeni bir veri tabanı hazırlayacaklarını belirtti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı olarak Kayapınar İlçesi Diclekent Mahallesi’nde çalışmalarını sürdüren Gıda Bankası’nı ziyaret ederek yetkilerden bilgi aldı. Uzun süredir kullanılmayan alanın yeniden yapılandırılması gerektiğini belirten Mızraklı, yürütülecek çalışmalarla ilgili birim amirleriyle görüş alışverişi yaptı. Mızraklı, kentteki yoksullukla mücadele için veri tabanının hazırlanmasının önemini anlattı.

“SARMAŞIK DÜNYAYA ÖRNEK BİR MODELDİ”

Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Sarmaşık Derneği’nin yoksullukla çalışmalarına da değinen Mızraklı, “Sarmaşık, bütün dünyaya örnek bir modeldir. Sadece bir belediyenin faaliyet yürüten kurumu değil aynı zamanda sivil toplumun ve toplumun her türden aktörünün de paydaş olduğu farklılık ve duyarlılık oluşturan bir organizasyondur. Bir toplum kendi derdine nasıl derman oluyor, yoksullukla mücadele ekseninde kenttekiler arasında nasıl bir el ele verme davranışı var. O açıdan hem dayanışma ekonomisidir hem sosyal dayanışma ağıdır” dedi.

Bu haber 256 kez okundu.
Diyarbakır - 11:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.