33° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Yol kontrolünde mültecileri bırakarak kaçtı

Çınar - 3 Kasım 2019 12:50 A A

Diyarbakır’da, jandarma ekiplerinin yol kontrolü yaptığını gören minibüs sürücüsü, araç içerisinde bulunan 20 Afgan uyruklu mülteciyi bırakarak kaçtı.

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde, jandarma ekipleri tarafından yapılan yol kontrolünü gören sürücü, araç içerisinde bulunan 20 Afgan uyruklu şahsı Şükürlü köyü sınırlarında bırakarak kaçtı. Valilikten yapılan açıklamada, yabancı uyruklu şahısların Batman’dan Diyarbakır’a getirildiği belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından Çınar ilçesi TRT Jandarma Karakol Komutanlığı önünde Yol Kontrol ve Arama Noktasında, 1 Kasım 2019 Cuma günü icra edilen yol kontrol ve arama faaliyeti esnasında bir grup kalabalığın Şükürlü Mahallesi istikametinden, arama noktası istikametine geldiğinin görülmesi üzerine kalabalığın bulunduğu bölgeye gidilmiştir. Şahısların yapılan kontrollerinde ve mülakatında, 20 Afgan uyruklu şahsın bulunduğu, Batman ilinden minibüsle Diyarbakır’a götürülmek üzere yola çıktıkları, araç sürücüsünün yol kontrol ve arama noktasına gelmeden jandarma ekiplerini görmesini müteakip Çınar ilçesi Şükürlü köyü sınırlarında şahısları indirerek olay yerinden hızlıca kaçtığı, Afgan uyruklu şahısların ise kaderlerine terk edilerek yaya olarak Diyarbakır iline ulaşmaya çalıştıkları tespit edilmiştir. Olayla ilgili olarak Diyarbakır İl Göç idaresi Müdürlüğü ile koordineli olarak adli ve idari işlemlere başlanılmış, şahısları sevk ettiği beyan edilen araç ve şüpheli ile şüphelilerin tespiti için araştırmalara devam edilmektedir.” 

Bu haber 672 kez okundu.
Çınar - 12:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.