19° Açık
  • EURO 6.52
  • DOLAR 5.77

Yontürk: ‘Bağıvar ve Çarıklı hizmete susadı’

Diyarbakır - 17 Mart 2019 16:29 A A

Sur İlçesi’ne bağlı Bağıvar ve Çarıklı Mahallerindeki Seçim Bürolarının ziyaretinde konuşan AK Parti Sur Belediye Başkan Adayı Şafak Yontürk, Bağıvar’ın de Çarıklı’nın da hizmete susadığının altını çizerek, 31 Mart’tan sonra her iki mahalleye de hizmetin en güzelini yapacağına söz verdi.

AK Parti Sur Belediye Başkan Adayı Şafak Yontürk’ün, Bağıvar ve Çarıklı Mahallelerindeki Seçim irtibat bürolarına yönelik ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaretlere, AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Mehdi Eker ve Ebubekir Bal, eski Diyarbakır Milletvekili Kutbettin Arzu, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Güzel Kizoğlu, AK Parti Sur Belediye Meclis üye adayları, AK Parti Sur İlçe Başkanı Rojver Mecitoğlu ve çok sayıda partili katıldı.

YONTÜRK: “BAĞIVAR VE ÇARIKLI HİZMETE SUSADI”

AK Parti Sur Belediye Başkan Adayı Şafak Yontürk, Bağıvar beldesinin hizmete susadığının altını çizerek, “Çünkü 18 yılda yönetilen zihniyet Bağıvar’da hiçbir anlamda hizmet getirmedi. Hizmetin dışında hep ideoloji ile yönetildi. Gençlere barikatlar kurularak, hendekler açarak, çukurlar kazılarak bütün Bağıvar Halkımızın huzurunu bozdu. Kayyum atanmasıyla birlikte Bağıvar hizmet ile tanıştı. Yaklaşık 100 bin metrekare kilitli parke taşı döşendi. İnşallah 31 Mart’ta hizmete oy verilecektir. Çünkü her gece buradayım, sizinleyim. Evleri ziyaret ediyorum. Etmeye devam etmeye devam edeceğim. 31 Mart’ta seçildikten sonra Bağıvar’ın en büyük sorunu olan İmar sorununu çözeceğim. Bağıvar’a İmar affı getireceğim” diye konuştu.

EKER: “ŞAFAK YONTÜRK, TALİMATI HALKINDAN ALACAK”

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker ise, 31 Mart’ta sandık başına gidileceğini hatırlatarak, “Sandık başında Sur’un da, Bağıvar’ın da Çarıklı’nın da kaderini değiştirecek bir karar alacağız. Belediye başkanı seçeceğiz. Sizin Belediye Başkanını seçeceğiz. Sizden emir alacak. Sizin ne dediğinize kulak verecek, talimatı sizden alacak. Size hizmet edecek belediye başkanını seçeceğiz. Sur Belediye Başkanımız Allah’ın izniyle sizin gayretlerinizle, desteğinizle Şafak Yontürk kardeşimiz olacak. Peki Yontürk’ün HDP’li Belediye Başkanlarından ne farkı olacak? Onu konuşalım. Bir sebep olmalı. Sebep şu; Bir kere siz Şafak’a oy verdiğinizde, Şafak sizin hizmetkârınız olacak ve sizden talimat olacak. HDP’li Belediye başkanları ne yapıyordu? Oyu halktan, talimatı dağdan alıyordu. Şimdi oyu biz kimden alıyorsak, AK Parti Belediye Başkanı talimatı oradan alır” diye konuştu.

“SUR’A ‘ŞAFAK’ DOĞACAKTIR”

HDP’nin Belediye Başkanları ne yaptılar? Şehri, bu güzelim Sur içini, tarihi Suriçini yakıp yıkmak isteyen, oraya bomba ve mayın döşemek isteyenlere karşı seslerini çıkarmadılar. Onlara karşı bir şey demediler. Onlara, herkesin gözleri önünde O güzelim Sur şehrini 6 tane mahallesi yakıp yıkıldı. İşte Şafak Başkan olduğunda, Sur’da Şafak doğacaktır. Biz Sur’a sahip çıkacağız. Sur’u koruyacağız. Sur’un insanlarına hizmet edeceğiz. Dağın ya da PKK Terör örgütünün ne dediğine değil, Bağıvar’ın, Çarıklı’nın Sur’un ne dediğine bakacak Belediye Başkanı seçeceğiz. Biz sizin ne istediğinizi biliyoruz. Siz hizmet istiyorsunuz. Temiz, güzel, bakımlı, imarı yapılmış, caddeleri, sokakları, parkları temiz ve bakımlı, sosyal belediyecilik faaliyetleri olan bir şehir istiyorsunuz ve böyle bir belediye başkanını biz 31 Mart’ta seçeceğiz.

“BİZ HUZUR İSTİYORUZ, AŞ İSTİYORUZ”

Diyarbakır halkının iş, aş ve istihdam istediğine vurgu yapan Eker, sözlerini şöyle tamamladı:

“Sur Belediye Başkanını seçerken, biliyoruz ki; Sur 33 medeniyete beşik olmuş bir şehirdir. Çok kutlu, Dünyanın en muhteşem, en güzel şehridir. İlçe belediyesi olarak imkânlarının yetmediği yerde Büyükşehir Belediye Başkanından destek alması lazım. Gerektiğinde sahip ve destek çıkmak için hizmet etmek üzere AK Parti Belediye Başkanı adayı Cumali Atilla’yı seçeceğiz. Bu ikisi el ele kol kola gönül gönülle aynı şehircilik penceresinden, aynı medeniyet tasa uruna sahip Büyükşehir Belediye Başkanı ve Sur Belediye Başkanı ile birlikte Diyarbakır ve Sur’u güzelleştireceğiz. Biz huzur istiyoruz, barış istiyoruz, biz kardeşlik istiyoruz, istikrar istiyoruz, Aş ve İş istiyoruz. İstihdam aş ve iş huzur ve güven getirir, Eğer Diyarbakır’da işsiz varsa bunun en büyük sebebi PKK Terör örgütüdür”

Konuşmaların ardından Eker ve Yontürk, Bağıvar ve Çarıklı Mahallesi’ndeki vatandaşların sorunlarını dinledi.

Bu haber 809 kez okundu.
Diyarbakır - 16:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.