26° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Yunus Memiş, serbest bırakıldı

Bağlar - 8 Şubat 2020 21:23 A A

Yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınan eski Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Diyarbakır 1 No’lu Şube Başkanı Yunus Memiş, Emniyet Müdürlüğü Mali Şube Müdürlüğü’nde ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Eski Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Diyarbakır 1 No’lu Şube Başkanı Yunus Memiş’in yolsuzluk operasyonunda gözaltına alındığı belirtildi. Mali Şube Polisleri Öğretmen Evine baskın düzenleyerek Memiş ile birlikte çok sayıda kişiyi gözaltına alındığı bildirildi.

Aynı zamanda Diyarbakır Öğretmenevi Müdürlüğü de yapan Memiş’in FETÖ’den açığa alınan Ali Konan isimli kişiyi gayri resmi olarak öğretmenevinde çalıştırıldığının tespit edilmesi üzerinde hakkında soruşturma açılmıştı. Yine Memiş’in adı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullar için gönderilen kırtasiye yardımı ve yakacak ödeneklerinde yapılan yolsuzlukla gündeme gelmişti.

Memiş daha sonra görevlerinden istifa etmişti. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Mali Şube Müdürlüğü’nce ifadesi alınan Memiş, serbest bırakıldı. Memiş ve çok sayıda kişinin gözaltına alındığı operasyonun devam ettiği bildirildi.

Kaynak : MA

Bu haber 1333 kez okundu.
Bağlar - 21:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.