36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Yüzen Semt Pazarı!

Diyarbakır - 6 Kasım 2020 16:10 A A

Kayapınar ilçesindeki Dicle Mahallesi Semt Pazarı ilk yağmurda sele teslim oldu. Mahalle Muhtarı İbrahim Meşe, bu durumun 2 yıldır devam ettiğini belirterek, DİSKİ’yi şikayet rağmen adım atmamakla suçladı.

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesindeki Dicle Mahallesi 259. Sokak’ta perşembe günleri kurulan Semt Pazarı ilk yağmurda yağmur altında kaldı. Esnaf, fırça ve çekpaslarla pazarı basan yağmur suyunu tahliye etmekle uğraştı. Esnaf, bu durumun 2 yıldır sürdüğünü Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İşleri (DİSKİ) Müdürlüğünün ise şikayetlere rağmen su tahliyesini sağlayacak adımları atmaktan kaçındığını dile getirdi.

‘DİSKİ ÇÖZÜM ÜRETMEDİ’

Dicle Mahallesi Muhtarı İbrahim Meşe, yağmurun yağmasıyla pazarın kurulduğu alanın su altında kalması sorunun 2 yıl sürdüğünü belirterek, buna dair çabalarının ise yetersiz kaldığını dile getirdi. Yağmurla birlikte her defasında su yağmur suyu altında kalan ve diz boyuna çıkan suyun tahliyesi yönünde çözüm bulması için DİSKİ’ye defalarca başvurduğunu vurgulayarak ama çözüm üretilmediğini aktardı.

‘RÖGAR AÇACAĞIZ DEDİLER AMA BİR DAHA GELMEDİLER’

Başvuruları üzerine yazın DİSKi’den bir ekibin gelip söz konusu yerde inceleme yaptığını ama su birikmesine neden olacak bir durumun olmadığı tespitinde bulunduğunu anlatan Mahalle Muhtar Meşe, “Ama elimdeki videoyu gösterince hak verdiler. Semt pazarının kurulduğu sokakta su yağmur suyu biriktiğini kabule ettiler ve su tahliyesi için rögar açacaklarını söylediler. Ama bir daha da gelmediler.” diye konuştu.

‘NEDEN GELİP SORUNU ÇÖZÜMÜYORSUNUZ’

DİSKİ’nin yaşanan duruma seyirci kalmasına tepki gösteren Muhtar Meşe, “DİSKİ Müdürü, daire başkanları neden gelip bu sorunu çözmüyorsunuz? Neden insanları mağdur ediyorsunuz? Koronavirüs salgını olduğu bir dönemde, neden insanları virüs salgının yayılmasına açık hale getiriyorsunuz? “ diye sordu. Mahalle muhtarı olarak sorunun çözümü için girişimlerini sürdüreceğini ifade eden Meşe, DİSKİ’den bir an önce yaşanan soruna çözüm bulması çağrısında bulundu.

Salih YEŞİL’in Özel Haberi

Bu haber 551 kez okundu.
Diyarbakır - 16:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.