Açık
  • EURO 6.35
  • DOLAR 5.74

Zabıtadan bayram denetimi

Bağlar - 7 Ağustos 2019 14:42 A A

Bağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler  Kurban  Bayramı öncesinde gıda üretimi ve satışı yapan işyerlerine yönelik denetimlerini artırdı.  Kadın zabıtaların da katıldığı denetimlerde,market, fırın, pastane ve unlu mamul üretim yerlerinde denetim yapılarak  standartlara uymayanlar hakkında  yasal işlem uygulandı.

HALK SAĞLIĞINI TEHDİT EDENLERE KARŞI MÜCADELE

Halk sağlığının korunması amacıyla yıl boyunca rutin denetimlerini sürdüren Bağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Kurban Bayramı  öncesinde tatlı ve şekerleme üretimi yapan imalathaneler ile satış noktalarına yönelik denetimlerini artırdı. Yapılan denetimlerde  gıda üretimi, depolama ve satış noktaları, temizlik ve hijyen koşulları, personelin kişisel bakımı, gramaj, son kullanım tarihi ve saklama koşulları açısından titiz bir denetimden geçirilirken,denetimlerin artırılması vatandaşları memnun etti.

ÖNCE UYARI, SONRA YASAL İŞLEM UYGULANIYOR

Bağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığının korunması amacıyla gıda üretim ve satışı yapan işyerlerine yönelik rutin denetimlerinin bayram öncesi artırdığı belirtilerek, denetimlerin aralıksız sürdürüleceğini dile getirdi. Zabıta ekipleri ,market, fırın, pastane ve unlu mamul üretim yerlerinde denetim yaparak  standartlara uymayanlar hakkında  yasal işlem uyguladı.

DENETİMLERE KADIN ZABITA MEMURLARI DA KATILDI

Zabıta ekipleri, gıda sağlığının yanı sıra kaldırım işgalleri ,trafik ve ruhsatsız işyerleri gibi konularda da denetimler yaparak önce uyarılarda bulunuyor,daha sonra ise uyarılara uymayanlar hakkında yasal işlem uyguluyor.

Bu haber 512 kez okundu.
Bağlar - 14:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.