32° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Zabıta’dan kaçak kesim denetimi

Bağlar - 17 Ağustos 2021 13:48 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bağlar ilçesinde veteriner kontrollünde yapılmayan kaçak adak kurbanbesiciliği, satışı ve kesimine yönelik denetim yaptı.

Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığını korumak amacıyla kent genelinde kaçak adak kurban besiciliği, satışı ve kesimi yapan kişilere karşı denetimlerini sürdürüyor. Zabıta Daire Başkanlığı, Bağlar ilçesi Yeniköy Mahallesi’nde veteriner kontrollünde yapılmayan, yerleşim alanlarında izinsiz olarak hayvan besiciliği, satışı ve kesimi yapanlara yönelik denetim gerçekleştirdi.

KAMUSAL ALAN İŞGALİNE SON VERİLDİ

Kamusal alanı izinsiz ve ruhsatsız işgal ederek, çevre ve görüntü kirliliği yaratan hayvan yemliği, çit örgü ve benzeri malzemelere el koyan ekipler, izinsiz şekilde ticari faaliyet yürütenler hakkında cezai işlem uyguladı. Zabıta Daire Başkanlığı, vatandaşlara da çağrıda bulunarak halk sağlığını tehdit eden, izinsiz ve steril ortamda yapılmayan hayvan besiciliği, satışı ve kesimlerini Büyükşehir Belediyesi Alo 153 hattına bildirmelerini istedi. Büyükşehir Belediyesi, koordinesinde yapılan denetimlerde Bağlar İlçe Tarım Müdürlüğü, Bağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Emniyet ekipleri de yer aldı.

Bu haber 308 kez okundu.
Bağlar - 13:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.