23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

17 Mayıs’ta “kontrollü normalleşme” uygulanacak

Diyarbakır - 14 Mayıs 2021 14:46 A A

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren “kontrollü normalleşme” uygulanacağını söyledi.

Erdoğan “Haziran ayıyla birlikte günlük hayatı daha da rahatlatacak şekilde tedbirleri önemli ölçüde gevşetmeyi planlıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgınıyla mücadelede, Pazartesi gününden itibaren kontrollü normalleşme takviminin uygulamaya başlanacağını belirterek, “Niyetimiz, mayıs ayı sonuna kadar nispeten ihtiyatlı hareket etmeyi sürdürmektir. Haziran ayıyla birlikte günlük hayatı daha da rahatlatacak şekilde tedbirleri önemli ölçüde gevşetmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Alınan tedbirlerin vatandaşların işine, aşına, ekmeğine zarar vermeyecek esneklikte uygulamaya özen gösterileceğini belirterek, “Sağlık hizmetlerindeki başarısını sosyal ve ekonomik desteklerle taçlandıran Türkiye, kendini kriz ikliminin dışında tutabilmiştir. Yeni yatırım ve istihdam arayışlarındaki yükseliş başta olmak üzere pek çok gösterge, ülkemizi aydınlık yarınların beklediğine işaret ediyor” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 603 kez okundu.
Diyarbakır - 14:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.