28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

20 yıl sonra hizmetle tanışan Bağlar sokakları göz kamaştırıyor

Bağlar - 14 Temmuz 2020 16:15 A A

Diyarbakır merkez Bağlar İlçe Belediyesi tarafından 20 yıl sonra sıcak asfalt hizmeti ile tanışan 20 bin nüfuslu Selahattin Eyyubi Mahallesi’nin kaldırım ve ara sokaklarındaki parke taşı döşeme çalışmaları da tamamlandı.

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin şehir içindeki caddelerde asfaltlama çalışmaları kapsamında 5 Nisan Mahallesinin en işlek caddelerinden biri olan Öğretmenler Caddesi de baştan aşağı asfaltlanarak modern ve kullanışlı hale getirildi. Asfalt ve parke taşı çalışmalarından sonra güzel bir görüntü kazanan mahalle, ulaşımda yıllar sonra rahat nefes aldı.

Selahattin Eyyubi Mahallesi’ne ziyarette bulunan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, yapılan hizmetler hakkında vatandaşların görüşlerini aldı. Vatandaşlar, yıllar sonra gelen hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirerek Beyoğlu’na teşekkür etti.

Belli bir süreden bu yana mahallede sıcak asfalt ve parke taşı döşemeye yönelik hizmet çalışması yürüttüklerini belirten Beyoğlu, “Bizim üç misyonumuz var: Hizmet, sosyal ve gönül belediyeciliği. Bunları bir arada yürüterek uzun yıllardır hak ettiği hizmeti alamamaktan şikayetçi olan milletimize layık olduğu kaliteli yaşamın alt yapısını ve imkanlarını kazandırmaya çalışıyoruz.” dedi.

Beyoğlu, “Selahattin Eyyubi Mahallemizde, caddelerimize önce kaliteli ve uzun ömürlü sıcak asfalt serimi yaptık, ardında da kaldırım ve ara sokaklara parke taşları döşedik. Vatandaşımız, huzurlu bir yaşama kavuştu, ulaşım nefes aldı. Cadde ve sokaklarımızda artık çok daha güzel görüntüler var.” diye konuştu.

Bu haber 728 kez okundu.
Bağlar - 16:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.