10° Açık
  • EURO 6.40
  • DOLAR 5.79

Acente çalışanlarına biletleme eğitimi

Diyarbakır - 2 Temmuz 2019 19:28 A A

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Akademi bünyesinde düzenlenen ve uluslararası geçerliliğe sahip “Amadeus biletleme” eğitimi Diyarbakır’da verildi.

Seyahat acentelerine kalifiye biletleme personeli yetiştirmek için TÜRSAB Akademi tarafından hazırlanan eğitim programında katılımcılara rezervasyon ve biletleme sistemlerinden olan Amadeus ile rezervasyon ve biletleme konularında bilgiler aktarıldı.

AKYIL: TURİZİMDE EĞİTİM ÇOK ÖNEMLİ

TÜRSAB Güneydoğu Anadolu Bölge Temsil Kurulu (BTK) Başkanı Mehmet Akyıl, eğitime çok önem verdiklerini söyledi.

Özellikle meslek içi eğitim ve mesleğin gelişmesinin Türkiye’nin ve kentin markalaşması için çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Akyıl, “TÜRSAB Meslektaşlarımıza ve turizme yönelen gençlerimize ücretsiz hizmetler veriyor. Bu kapsamda dünya üzerinde geçerliliği olan biletleme eğitimini İlimiz Diyarbakır’da verdik. Konunun uzmanları tarafından Mardin, Şırnak, Batman, Diyarbakır’da bulunan acentelere 10’arlı gruplar halinde eğitim verildi. Bundan sonraki süreçte de eğitimler birçok başlıkta devam edecek” diye konuştu.

ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

Eğitimi tamamlayan acentalara Uluslar arası geçerliliğe sahip sertifikalarını veren Başkan Akyıl, Kent turizmin daha ileriye gitmesi hususunda, geçmişte sadece İstanbul’da verilen eğitimlerin artık  Diyarbakır’da da  aralıksız olarak devam edeceğini söyledi.

Bu haber 561 kez okundu.
Diyarbakır - 19:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.