29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Akademi Lise ve Bilgi Evlerinde yüz yüze eğitimler başladı

Diyarbakır - 20 Mayıs 2021 14:18 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, salgın nedeniyle ara verdiği eğitim destek çalışmalarına yeniden başladı.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, eğitime destek amacıyla çalışmalarını sürdürdüğü Akademi Lise ve Bilgi Evlerinde kontrollü normalleşmeyle birlikte öğrenciler sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına dikkat ederek ders başı yaptı.

Akademi Lise’de 1500, Merkez Bilgi Evi’nde 2 bin 500 ve Sümerpark Selahaddin Eyyubi Bilgi Evi’nde 1200 öğrenci, temel ders eğitimlerinden ve sosyal etkinliklerden ücretsiz olarak faydalanmaya devam edecek.

SOSYAL VE SPORTİF ETKİNLİKLER DEVAM EDECEK

Bilgi Evi’nde, eğitim-öğretimin yanı sıra çocukların sosyal gelişimlerini güçlendirmek ve stres atmalarını sağlamak amacıyla yaptığı sportif ve sosyal-kültürel çalışmalarda yer alacak. Öğrencilerin sosyal gelişimleri için bilişim, akıl ve zekâ, drama, tiyatro, müzik ile halk oyunları gibi etkinlikler belirlenecek takvimlere göre düzenlenecek.

Bu haber 362 kez okundu.
Diyarbakır - 14:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.