15° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Amedspor icralık oldu!

Diyarbakır - 11 Mayıs 2019 13:52 A A

Amed Sportif Faaliyetler Kulübü, yazılı bir açıklama yaparak, Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün, Amedspor’un Diyarbakır Stadı’nda oynadığı maçların kira bedeli için ödeme yapılmadığı gerekçesiyle kulüp gelirlerine icra gönderilerek el konulduğunu duyurdu.

Amed Sportif Faaliyetler Kulübü açıklamasında, “Diyarbakır Stadı’nda oynadığımız maçların kira bedeli için ödeme yapılmadığı gerekçesiyle Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce kulübümüze icra gönderilerek kulüp gelirlerine el konulmuştur. Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, bu davranışıyla Fenerbahçe’den sonra bünyesinde en çok lisanslı sporcu bulunduran ve yaptığı çalışmalar ile kentimizde yaşayan binlerce genci spora yönlendirmeyi başaran Amedspor’a yardımcı olup yükünü hafifletmek yerine gönderdiği icra ile kulübümüze çok zor durumda bırakmıştır” denildi.

AMEDSPOR’A ÖZEL MUAMELE

Amedspor’a yönelik olarak uygulanan icranın kulübü zora soktuğunun belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Baktığımız zaman başka bir kentte gençlik ve spor il müdürlüklerinin kentlerindeki kulüplere böylesi ağır bir yaptırım uygulandığına dair benzeri bir durum görülmemektedir. 2 milyon nüfuslu Diyarbakır ilimizi en üst ligde temsil eden kulübümüze icra göndermek işimizi kolaylaştırmadığı gibi oldukça zorlaştırmaktadır. Devletin vatandaştan aldığı vergilerle yapılan bu stadın var olma amacının kent insanını spora teşvik etmek ve kent sporunu geliştirmek olduğunu bilinmesini istiyoruz. Kentlerin spor organizasyonundan sorumlu olan kurumların çalışma şeklinde ve özünde bu vardır. Pratiğinin de böyle olması gerekmektedir.”

AMEDSPOR BORCUNU ÖDEYECEKTİR

Amedspor tarafından ödemenin yapılacağının belirtildiği açıklamada son olarak, “Kulübümüzün de birçok spor kulübü gibi maalesef ödeme yapmakta zorlandığı bir gerçektir. Ancak bilinsin ki Amedspor olarak geçmişte olduğu gibi er ya da geç ödemenin yapılacağını belirtiyoruz” ifadeleri kullanıldı. 

Bu haber 841 kez okundu.
Diyarbakır - 13:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.