Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

‘Asıl katil Orhan Vatansever’dir’

Diyarbakır - 9 Haziran 2021 16:25 A A

Ablası Melek Aslan’ı Orhan Vatansever’in azmettirmesiyle öldüren Mustafa Aslan, “Bu cinayetin asıl katili Orhan Vatansever’dir” dedi.

Diyarbakır merkez Yenişehir Ofis Semti’nde 21 Ekim 2020’de ablası Melek Aslan’ı (24) “kasten öldürmek”ten yargılanan Mustafa Aslan (21) ve Aslan’ı azmettirmekle suçlanan Orhan Vatansever’in (36) yargılandığı davanın duruşması Diyarbakır 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Duruşmaya, Mustafa Aslan tutuklu bulunduğu Diyarbakır E Tipi Cezaevi’nden, Orhan Vatansever ise tutuklu bulunduğu Diyarbakır 3 No’lu Cezaevi’nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi üzerinden bağlandı. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının müdahil olduğu davanın duruşmasında Bakanlığın avukatı Aslı Elif Şahin ile sanıkların avukatları hazır bulundu.

‘DAVANIN TANIĞI BENİ TEHDİT ETTİ’

Duruşmada, Melek Aslan’ın öldürülmeden önce kaldığı apartın sahibi Leyla Biroğlu, tanık olarak dinlendi. Biroğlu, Melek Aslan’ın Orhan Vatansever tarafından sürekli tehdit edildiğini söyledi. Aslan’ın Vatansever hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığını, Vatansever’in Aslan’a tehdit mesajları gönderdiğini ve bu mesajların da kendisi tarafından görüldüğünü dile getirdi. Vatansever’in Aslan’ın kaldığı apartın Melek’in kendisine borcu olduğu bahanesiyle geldiğini ve Melek’i kendisine sorduğunu ifade eden Biroğlu, Vatansever’in kendisini de savcılığa vermekle tehdit ettiğini söyledi.

Biroğlu’un ifadelerini kabul etmeyen Vatansever ise Aslan’ın öldürülmesinde bir rolünün bulunmadığını savundu.

‘ASIL KATİL ORHAN VATANSEVER’DİR’

Sanık Mustafa Aslan ise ablasını öldürmesini Orhan Vatansever’in azmettirdiğini ifade ederek, “Bu cinayetin asıl katili Orhan Vatansever’dir. Bana mesajlar göndererek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla bu olay oldu. Bu adamın psikolojik sorunları var. Asıl katil o dur. Ben pişmanım” dedi.

Cumhuriyet Savcısı, sanıkların üzerine atılı suçu işlediklerine dair kuvvetli suç şüphesi bulunması nedeniyle adli kontrol tedbirinin yetersiz kalacağını belirterek, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesini talep etti.

Sanık avukatları, müvekkillerinin tahliyesine karar verilmesini talep ederken, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının avukatı Aslı Elif Şahin, dosyadaki eksikliklerin giderilmesini talep ederek, sanıkların tutukluluk hallerinin devamın karar verilmesini talep etti.

TUTUKLULUĞUN DEVAMINA KARAR VERİLDİ

Mahkeme, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 6 Temmuz’a erteledi.

Bu haber 774 kez okundu.
Diyarbakır - 16:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.