16° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Atalar’dan Damızlık Manda işletmesine ziyaret

Diyarbakır - 6 Aralık 2018 10:03 A A

Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, Silvan İlçesi Gürpınar Köyünde Damızlık Manda Düvesi Yetiştiriciliği Desteklemesi kapsamında yapılan Manda işletmesini ziyaret etti.

ATALAR: “DİYARBAKIR’IN MANDA YÖNÜYLE ALT YAPISI VAR”

Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi Müdürü Mehdi Sümerli, İl Müdür Yardımcısı Mehmet Hüseyinoğlu, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği Şube Müdürü Necattin Gönç, Silvan Tarım İlçe Müdürü Nejat Arslan ve teknik personeller işletmeyi yerinde ziyaret etti. Tarım ve Orman İl Müdürü Atalar, ziyarette yaptığı konuşmada, Bu projenin Bakanlık tarafından 12 İlde uygulandığına işaret ederek, “İlk yapılan tesislerden bir tanesi de şuan içinde bulunduğumuz tesistir. Diyarbakır ilinin manda yönüyle bir altyapısı var, geçmişi var. İlimizde manda sayısını artırmaya yönelik çalışmalarımız oldu. Bu çalışmalar kapsamında 2002 yılında 2 bin 500 civarında olan manda sayısı bugün geldiğimiz nokta 18 bin bin rakamını geçti. Diyarbakır Türkiye’de manda sayısı bakımında ikinci sırada yer alıyor. Dolayısıyla yapılan çalışmalar neticesini verdi” dedi.

İŞLETMESİNİ BAKANLIKTAN ALDIĞI YÜZDE 50 HİBE DESTEĞİ İLE YAPTI

Manda Yetiştiricisi Recep Birtane de, köylerinin Batman barajının bitişiğinde, mandacılığa elverişli bir köy olduğunu belirterek, İşletmesini, Tarım ve Orman Bakanlığından aldığı yüzde 50 hibe ile yaptığını ve Tarım ve Orman Bakanlığına sağladığı hibe için, İl ve İlçe Müdürlüklerine proje aşamasında sundukları destek için teşekkür etti.

Bu haber 1020 kez okundu.
Diyarbakır - 10:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.