28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Aziziye ve Gürdoğan Mahalleleri’nin atıksu sorunu çözülüyor

Diyarbakır - 5 Aralık 2020 15:54 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Aziziye ve Gürdoğan Mahallelerinde çarpık yapılaşmadan kaynaklı atıksuların dere yatağına deşarj edilmemesi nedeniyle ortaya çıkan koku ve sağlıksız görüntüleri yapacağı çalışmayla giderecek.

DİSKİ, Yenişehir ilçesine bağlı Aziziye ve Gürdoğan Mahallelerinde, atıksu nedeniyle ortaya çıkan olumsuzlukları gidermek için çalışma başlattı. Mahallelerdeki çarpık yapılaşmanın atık suları dere yatağına deşarj edilememesinden kaynaklanan koku ve sağlıksız görüntü sorunu çözüm buluyor. DİSKİ Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Gördük, yakın zamanda başlayacak olan çalışmalar için Aziziye ve Gürdoğan Mahalleleri’nde incelemelerde bulunarak sorunun çözümü için vatandaşlar ve muhtarların görüşlerini dinledi.

GÖRDÜK: ÇALIŞMALAR KISA SÜREDE BAŞLAYACAK

Vatandaşların talepleri doğrultusunda sorunu ivedilikle çözmek için çalışmalara başlayacaklarını vurgulayan Gördük, “Aziziye ve Gürdoğan mahalle sakinleriyle istişarede bulunduk. Teknik ekibimizle yaptığımız incelemede, bu bölgedeki sorunların sebebinin ruhsatsız, kaçak yapıların usulüne uygun olmayan ve kaçak bağlantılardan kaynaklandığını tespit ettik. Ekiplerimiz en kısa sürede sahada çalışmalarına başlayacak” dedi.

Bu haber 430 kez okundu.
Diyarbakır - 15:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.