Hafif yağmur
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesi asfalt çalışmasına devam ediyor

Bağlar - 28 Mayıs 2020 22:29 A A

Diyarbakır’ın merkez Bağlar Belediyesi, bahar döneminin gelmesiyle birlikte başlatmış olduğu asfaltlama, yol yapım ve bakım çalışmalarında bayramdan sonra da hız kesmeden devam ediyor.

Bağlar Belediyesi son olarak Direkhane bölgesindeki asfaltlama çalışmalarını tamamlayan Bağlar Belediyesi, yaklaşık 20 yıl sonra 45 bin nüfuslu Mevlâna Halit Mahallesi, 20 bin nüfuslu Selahattin Eyyubi Mahallesi ve Bağcılar Mahallesi’ndeki birçok cadde ve sokağı bayramdan önce asfaltlayarak vatandaşların hizmetine sunmuştu.

Bayramdan hemen sonra ise sanayici ve iş insanlarının kullandığı Bağcılar Mahallesi’ndeki Mega Sanayi Sitesi’nin asfaltlama çalışmalarına başlandı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, belediyenin bazalt taşından üretmiş olduğu sıcak asfalt ile asfalt döşeme çalışmalarının startını verdi.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, büyük önem verdiği yol yapım, bakım ve asfaltlama çalışmalarını yakından takip ederek zaman zaman yaptığı incelemelerin yanısıra hem bilgi alıyor hem ekiplere talimatlar veriyor.

Bağlar Belediyesi’nin yıllar sonra bu bölgede başlatmış olduğu yol yapım, bakım ve asfaltlama hizmetleri, çevredeki esnaf, sanayici ve iş insanlarının takdirini topladı. Vatandaşlar, Beyoğlu ve belediye ekiplerine teşekkürlerini ifade ederek memnuniyetlerini dile getirdi.

Beyoğlu, “Allah, bize bazalt taşından kendi asfaltımızı üretme ve bununla milletimize hizmet etme imkânı verdi. Tüm Diyarbakır’a yetecek kadar asfaltımız var. Hamd olsun istediğimiz kadar üretebiliyoruz. Hedefimiz asfaltsız yer bırakmamaktır. Sanayici ve iş insanlarımız için çok önemli olan Mega Sanayi Sitemizi asfaltlamaya başladık. En kısa zamanda hizmete hazır hale getireceğiz” dedi.

Bu haber 412 kez okundu.
Bağlar - 22:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.