36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesi kaldırımları parke taşlarıyla güzelleştiriyor

Bağlar - 4 Haziran 2020 23:04 A A

Bağlar Belediyesi, ilçe merkezindeki yolların bakım ve onarımını yapıp kendi ürettiği sıcak asfalt ile güzelleştirirken, eskimiş olan kaldırım taşlarını da yenileyerek cadde ve sokakları göz kamaştıran görüntülere kavuşturuyor.

Bağlar Belediyesi, ilçe merkezinde bozulan yolları yenileyerek kendi ürettiği sıcak asfalt ile güzelleştirirken, eskimiş olan kaldırım taşlarının yerine de yenilerini döşeyerek kullanışlı hale getiriyor.

Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, sokakları yenileme çalışmaları kapsamında bir yıl içerisinde Bağlar’da toplam 5 bin  metrekare parke taşı döşendi. Bir çok mahallede parke taşı yenileme ve döşeme çalışmaları devam ediyor. Yapılan çalışmalarda engelli vatandaşların yaşantısını kolaylaştırmak için uyarı ve takip parke taşları da kullanılıyor. Çalışmalarda bu ayrıntılara dikkat edilmesi engelli vatandaşları sevindirdi.

ÇOK YÖNLÜ HİZMET ÇALIŞMASI

Huzurlu, temiz ve yaşanılır bir Bağlar için büyük bir hizmet seferberliği başlattıklarını,bu kapsamda bir çok cadde, sokak ve mahallede yol yapım, bakım ve asfalt döşeme çalışması yürüttüklerini  belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,vatandaşların eleştirilerine neden olan kaldırımları yenileyerek parke taşı döşeme çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Başkan Beyoğlu, “İlçemizde bozulmuş olan,bakımsız hale gelen yolları,caddeleri  ve sokakları yenilemek için başlatmış olduğumuz hizmet seferberliği devam ediyor.  Buralarda gerekli  bakım ve onarımı  yaparak bazalt taşından üretmiş olduğumuz asfalt ile güzelleştiriyoruz. Bu çalışmaların yanı sıra vatandaşlarımızın günlük yaşamda kullandığı kaldırımları da yenileyerek yeni parke taşları  döşüyoruz. Bizim işimiz vatandaşımıza layık olduğu hizmetleri götürmek. Çok yönlü çalışmalarla caddelerimizi,sokaklarımızı ve kaldırımlarımızı kullanışlı hale getiriyoruz.” diye konuştu.

Bu haber 476 kez okundu.
Bağlar - 23:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.