Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesi, Kur’an kurslarını dezenfekte ederek steril hale getirdi

Bağlar - 11 Haziran 2020 14:37 A A

Bağlar Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Yeni Normalleşme Takvimi kapsamında 15 Haziran’dan itibaren aşamalı olarak hizmet vermeye başlayacak olan Kur’an Kurslarını dezenfekte ederek eğitime hazır hale getirdi. Çocukların steril ve sağlıklı bir ortamda dini eğitim almasını istediklerini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ”İlçemizdeki tüm Kur’an Kurslarını titiz bir çalışmayla dezenfekte ettik” ifadelerini kullandı.

Bağlar Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Yeni Normalleşme Takvimi kapsamında 15 Haziran’dan itibaren yeniden hizmet vermeye başlayacak Kur’an Kurslarını dezenfekte etti.

Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla harekete geçen Temizlik Müdürlüğü’ne bağlı dezenfekte ekibi sırayla ilçe sınırları içerisinde yer alan Kur’an Kurslarını dezenfekte ederek eğitim için hijyenik ve steril hale getirdi.

Ekipler, Yeni Normalleşme Süreci’nde yeniden ibadete açılan camilerde de  Cuma namazları öncesinde dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

“KUR’AN KURSLARINI STERİL HALE GETİRDİK”

“Çocuklarımızın en temel gereksinimlerimizden olan dini eğitimlerini sağlıklı ve steril koşullarda almasını istiyoruz” diyen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, bu amaçla ilçe genelindeki Kur’an Kurslarını dezenfekte ederek eğitime hazır hale getirdiklerini söyledi.

İlçedeki camileri de yine Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında düzenli olarak dezenfekte ettiklerini belirten Beyoğlu,toplum sağlığını korumaya yönelik hizmetleri kesintisiz olarak devam ettireceklerini sözlerine ekledi.

Bu haber 444 kez okundu.
Bağlar - 14:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.