Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesi peynir pazarının çatısını temizledi

Bağlar - 13 Ağustos 2020 15:05 A A

Bağlar Belediyesi, özel mülk olduğu için belediyenin sorumluluğunda bulunmayan  ilçedeki peynir pazarının çatısını temizleyerek  pazar esnafı için hijyen hale getirdi. Çevrede bulunan esnaflar duyarlı davranışı nedeniyle Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’na teşekkür etti. Bağlar Belediyesi, geçtiğimiz günlerde pazarın bulunduğu caddeyi uzun yıllar sonra asfaltlayarak kullanışlı hale getirmişti.

Bağlar Belediyesi, özel mülk olduğu için belediyenin sorumluluğunda bulunan ilçedeki peynir pazarının çatısını temizleyerek çevrede bulunan esnafların şikâyetlerine son verdi.

Çevrede yaşayan vatandaşların gelişi güzel şekilde attığı çöplerle kirlenen çatının çevreye kötü koku yaydığını belirten esnafın talebi üzerine Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, buranın temizlenmesi için talimat verdi. Temizlik Müdürlüğü ekipleri, hummalı bir çalışma ile pazarın bulunduğu binanın çatısını çöplerden arındırarak sağlıklı ve steril hale getirdi.

Temizlik ekipleri, çevre kirliliğine karşı çevrede yaşayan vatandaşlara uyarılarda bulundu. Gelişi güzel şekilde atılan çöplerin burada birikerek çevreye kötü kokular yaydığını ve hem esnafı hem alışverişe gelen vatandaşları rahatsız ettiğini belirten ekipler, çöp atılmaması konusunda çevre binaların sakinlerini duyarlı davranmaya davet etti.

Çöplerin yaydığı kötü kokudan dolayı sağlık açısından risk altında bulunduklarını, çevredeki vatandaşların sorumsuzca hareket ederek burayı kirlettiğini dile getiren Pazar esnafı,görüntü kirliliğinin ortadan kaldırılmasından dolayı Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ve belediye temizlik ekiplerine teşekkür etti.

“ESNAFIMIZIN HER TÜRLÜ TALEBİNİN BAŞIMIZIN ÜZERİNDE YERİ VAR”

Esnafın şikayetine konu alan yerin özel mülk olduğunu ve belediyenin sorumluluğunda bulunmadığını hatırlatan Başkan Beyoğlu, esnafın ve vatandaşın sağlığını ve huzurunu düşünerek gerekli çalışmayı gerçekleştirdiklerini söyledi. Beyoğlu, ‘‘Esnafımızın yaşadığı sorunları kendi sorunlarımız olarak kabul ediyoruz. Onların her türlü taleplerinin başımızın üzerinde yeri var. Tüm vatandaşlarımızdan ricamız çevre temizliği konusunda sorumluluk bilinciyle hareket etmeleridir. Gelişi güzel şekilde çöp ve atık atmaya son verelim. Esnafımızı huzursuz etmeye kimsenin hakkı yok” ifadelerini kullandı.

Bu haber 437 kez okundu.
Bağlar - 15:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.