28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesi’nden 3 Dilde covid-19 uyarısı!

Bağlar - 10 Eylül 2020 07:57 A A

İçişleri Bakanlığı 81 ilde maske takma zorunluluğu olduğunu duyurdu. Bu kararın hemen ardından emniyet güçlerinin katılımı ile cadde ve sokaklara çıkan Bağlar Belediyesi zabıta ekipleri, Vatandaşları koronavirüs kuralları hakkında bilinçlendirmek amacıyla Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı araçlardan Türkçe, Kürtçe ve Zazaca anonslarla uyarılar gerçekleştirildi.

Ak Partili Diyarbakır merkez Bağlar İlçe Belediyesi, ilçe emniyeti ile eşgüdümlü ve koordineli çalışarak Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) denetimlerini devam ediyor. Son bir haftada geniş kapsamlı olarak gerçekleştirilen denetim ve uygulamaların vatandaşlar üzerinde olumlu sonuçlar ortaya çıkarması dikkat çekiyor.

İçişleri Bakanlığı’nın yeni genelgesinden sonra sabahın ilk ışıklarıyla sahaya çıkan ekipler Göçmenler, Nüket Coşkun, Sunay ve Sağlık Ocağı caddelerinde hem uyarılarda bulundu, hem de kurallara uymayanlara ceza yazdı.

Maske kullanmanın zorunlu olduğunu ifade edilerek bu kurala uymayanlara ceza yazılırken, yasaklı olduğu halde kıraathane ve kafelerde oyun oynayanlar da cezai işlemlerden nasiplerini almaktan kurtulamadı. 90 zabıtanın yanı sıra emniyet personelinin de katıldığı denetimlerde birçok başlık altında uygulama ve denetim gerçekleştirildi.

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINA  “AYAKTA YOLCU ALMAYIN” UYARISI

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatı ile bölgede titiz bir çalışma gerçekleştiren ekipler, yolcu taşıma araçlarını durdurarak yolcu sayısı, ayakta yolcu alınmaması ve maske gibi konularda denetimler gerçekleştirdi.

3 DİLDE COVİD-19 UYARISI!

Esnaflara yönelik ruhsat ve vergi kaydı konularında denetimlerde bulunarak hem işlem yapan hem de kayıtlı olmaları konusunda teşvik eden ekipler, kaldırım işgallerine karşı da esnaf ve vatandaşları uyardı. Vatandaşları koronavirüs kuralları hakkında bilinçlendirmek amacıyla Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı araçlardan Türkçe, Kürtçe ve Zazaca anonslarla uyarılar gerçekleştirildi.

Bu haber 460 kez okundu.
Bağlar - 07:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.