34° Hafif yağmur
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesinden ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek rekoru

Bağlar - 19 Nisan 2020 12:39 A A

Bağlar Belediyesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadelenin başladığı tarihten sonra aralarında 65 üstü vatandaşların da bulunduğu 1200 hanenin gıda ve temel ihtiyaçlarını karşılayarak ulaştırdı. Sokağa çıkma yasağının uyguladığı bu hafta sonu da boş durmayan ekipler, belediye imkânlarıyla 200 ailenin alışverişini yaparak evlerinde teslim etti.

Bağlar Belediyesi, Çin’de ortaya çıkan ve daha sonra dünya geneline yayılarak tüm dünyanın ortak sorunu ve mücadelesi hâline gelen Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) seferberliğinde sosyal belediyecilik rekoru kırıyor.

Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu tarafından oluşturulan ekipler, her gün onlarca vatandaşın gıda ve temel ihtiyaçlarını karşılayarak evlerine kadar ulaştırırken şu ana kadar belediye imkânlarıyla alışverişi yapılan hane sayısı 1200’e ulaştı.

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı hafta sonunda da vatandaşa hizmet etmeye devam eden ekipler, 65 yaş üstü, kronik hasta ve engellilerin de aralarında bulunduğu onlarca hanenin ihtiyaçlarını yerine getirerek kapıdan teslim etti.

“SOSYAL BELEDİYECİLİKTE ÖRNEK BİR NOKTAYA ULAŞTIK “

Temin edilen ihtiyaçlar arasında gıda ve temizlik ürünleri önemli yer tutarken, sosyal belediyecilikte örnek bir noktaya geldiklerini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu vatandaşın mağduriyetini gidermek amacıyla yoğun bir gayret gösterdiklerini söyledi. Beyoğlu, “Bizim belediyecilik anlayışımızda sadece rutin hizmetler yok. Sosyal belediyeciliğe özel önem veren bir gelenekten geliyoruz. Ülke olarak en büyük şansımız sosyal belediyecilikten gelen ve bu işin mimari olan cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderimiz olmasıdır. Ekiplerimizle beraber ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yüzünü güldürerek dualar alıyoruz. Salgın başlamadan önce de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gerekli tüm desteği sağlıyorduk. Salgın ve sokağa çıkma yasağından sonra bu işi daha da yoğunlaştırdık.” dedi.

BELEDİYE EKİPLERİ ACİL DURUMLAR İÇİN TEYAKKUZDAYDI

Başkan Beyoğlu, belediye ekiplerinin sokağa çıkma yasağı uygulanan hafta sonunda sokak ve caddelerde görev yaparak acil durumlara müdahale ettiğini de belirterek yasak kararına uyan Bağlar halkına teşekkür etti.

Bu haber 424 kez okundu.
Bağlar - 12:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.