23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar’da Çöp Konteynerleri Dezenfekte Edilerek Boyanıyor

Bağlar - 5 Eylül 2021 12:31 A A

Bağlar ilçesinde çöp konteynerleri belediye ekipleri tarafından hastalık riskine karşı dezenfekte edilerek boyanıyor. Bağlar Belediyesi, merkez ve kırsal bölgelerde aralıksız olarak sürdürdüğü çalışmalarla vatandaşları kötü koku ve hastalık riskine karşı korurken, yıpranan konteynerlerin oluşturduğu görüntü kirliliğini de ortadan kaldırıyor.

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği bugünlerde ilçe  genelinde bulunan çöp konteynerlerini dezenfekte ederek yıkayan Bağlar  Belediyesi  Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne  bağlı ekipler, konteynerler çevresinde oluşabilecek kötü koku ve olumsuz görüntüleri ortadan kaldırıyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle hijyenin büyük önem kazandığı bu dönemde temiz, modern ve konforlu bir Bağlar hedefi için çalışmalarına aralıksız devam eden ekipler, merkez ve kırsalda toplam 140 yerleşim yerine yönelik olarak çöp konteynerlerini kapsamlı bir şekilde temizleyerek dezenfekte ediyor. Daha sonra yıpranan ve görüntüsü bozulan konteynerler boyanıyor.

“ÇEVRE VE TEMİZLİK KONUSUNDA HASSASIZ “

İhtiyacı olan yerleşim yerlerine Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla yeni çöp konteynerleri ulaştırılarak sorun çözülürken, mahalle muhtarları ve vatandaşlar taleplerini anında yerine getiren Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ve emeği geçen temizlik ekiplerine teşekkür etti.

Vatandaşların sağlıklı ve huzurlu koşullarda yaşamasına büyük önem verdiklerini belirten Başkan Beyoğlu, “Çevre ve temizlik konusu en fazla hassas olduğumuz hususların başında geliyor. Belediyemizin tüm imkanlarını kullanarak halkımıza hak ettiği sağlıklı ve huzurlu yaşam imkânı sağlıyoruz. Bu yüzden çöp konteynerlerini düzenli olarak dezenfekte edip boyuyoruz, ihtiyacı olan yerleşim yerlerine de yenilerini veriyoruz” dedi.

Bu haber 325 kez okundu.
Bağlar - 12:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.