21° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar’da son kullanma tarihi geçmiş gıda malzemeleri ele geçirildi

Bağlar - 31 Mayıs 2021 14:22 A A

Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediyesi tarafından gerçekleştirilen denetimlerde son kullanma tarihi geçmiş beyaz peynir, turşu ve pirinç unu tespit edilerek imha edildi.

AK Partili Bağlar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı gıda denetim ekiplerinin korona virüs döneminde yaygınlaştırdığı denetim ve kontrol çalışmalarında vatandaşların sağlığını ihlal edenlere yönelik mücadelesini sürdürüyor. Sofraların değişmez gıda ürünleri olan son kullanma tarihi geçmiş pirinç unu, turşu ve beyaz peynir gibi ürünleri vatandaşa satmaya çalışan işletmeler yapılan denetimlerle tespit edilerek ürünlere el konuldu, aralarında zincir marketlerin de bulunduğu işletmeler hakkında yasal işlem uygulandı. Son kullanma tarihinin yanı sıra gıda yönetmeliği be kurallarının da açıkça ihlal edildiği tespit edilen ürünlerin imhası daha sonra gerçekleştirildi. Korona virüs döneminde gıda sağlığının önemi artarken, konuyla ilgili olarak belediyeye yapılan şikayetlerde de ciddi bir artış olduğu kaydedildi.

“BİZ HASSASIZ, HERKESTEN DE HASSASİYET BEKLİYORUZ”

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla oluşturulan gıda denetim ekipleri, bir yandan gelen şikayetleri kayıt altına alarak hemen harekete geçerken, diğer yandan da ilçenin her bölgesinde denetimlere çıkarak vatandaşlara yönelik mağduriyet oluşmasının önüne geçmeye çalışıyor. Gıda sağlığı ile ilgili çok titiz ve hassas davrandıklarını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “Tüm işletme ve esnaflarımızdan kurallara riayet etmelerini istiyoruz. Sağlık konusu hepimizin öncelikle dikkat etmesi gereken bir konudur. Hayati derecede önem taşıyan bu konuda vatandaşlarımızın sağlığını korumak için önlemlerimizi almaya devam edeceğiz” dedi.

Foto: ARŞİV

Bu haber 323 kez okundu.
Bağlar - 14:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.