Hafif yağmur
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar’ın gelişen yüzüne yeni nefes alanı!

Bağlar - 5 Ağustos 2020 14:09 A A

Bağlar Belediyesi, ilçenin yeni ve gelişen yüzü olarak bilinen Bağcılar Mahallesi protokol yolu bölgesinde vatandaşların talebi üzerine 7 bin metrekarelik alanı kapsayan çok amaçlı park inşa etmeye başladı. İçinde sosyal donatılar, dinlenme alanları ve 30’a yakın ağaç çeşidinin bulunacağı parkın temelini atan Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ilçenin yeni yerleşim alanlarından olan bu bölgede yaşanan park sorununu bu modern parkı hayata geçirerek çözeceklerini söyledi.

Bağlar Belediyesi, 127 bin nüfusu ile Türkiye’de birçok İl’den büyük olan ve son yıllarda gösterdiği gelişme ve yeni yaşam alanları nedeniyle ilçenin yeni yüzü olarak değerlendirilen Bağcılar Mahallesi’ne birçok özelliği barındıran park projesiyle yeni nefes alanları açıyor.

Bölgenin yeni oksijen deposu olması beklenen dinlenme parkı havaalanı yolu üzerindeki protokol yolu güzergahında inşa edilmeye başlandı. 7 bin metrekarelik alanı kapsayan parkta dinlenme alanları, sosyal donatılar, yürüyüş yolları ve çocuklar için oyun alanlarının yanı sıra yeşil alanlar ve çeşitli özelliklere sahip ağaçlar olacak. 30’a yakın farklı ağaç türünün monte edileceği park,  ayrıca engelli vatandaşların yaşamını kolaylaştıracak şekilde inşa edilecek.

Çevrede bu özelliklere sahip dinlenme alanları bulunmadığı için vatandaşlardan böyle bir talep geldiğini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, bu amaçla modern ve yeşil kuşak belediyecilik vasıflarının ruhuna uygun proje hazırlayarak çalışmaların startını verdiklerini söyledi.

“HEM DİNLENME ALANI, HEM OKSİJEN DEPOSU GÖREVİ GÖRECEK”

Göreve geldikleri tarihten bu yana Bağlar’ın tarihteki misyonu olan yeşil alanları hayata geçirmeye özem gösterdiklerini anlatan Beyoğlu, “İlçemiz tarihte bağ, bahçe ve yeşil alanlarıyla biliniyor. Çarpık kentleşme nedeniyle zamanla kaybolan bu misyonu yeniden kazandırmak için büyük gayret sarf ediyoruz. Meyve ve sebze bahçeleri oluşturduk, önümüzdeki günlerde kent içi tarım uygulamaları adına yeni çalışmalarımız olacak. Mevcut parklarımızı yeniledik, modern ve kullanışlı hale getirdik, yeşil alanlar ve sosyal donatıların sayısını artırdık. Bu parkımız da önemli bir ihtiyaca cevap verecek. Bu bölgede böyle bir sosyal ve dinlenme alanı olmadığı için vatandaşlarımızdan gelen talebi de dikkate alarak projemizi hayata geçirmeye başladık. Vatandaşlarımızın huzur içinde zaman geçirebileceği bir alan olmakla beraber yeşil alanları ve farklı ağaç çeşitleriyle de aynı zamanda bölgenin oksijen deposu olacak inşallah. Kısa sürede tamamlayarak, hizmetin en iyisini hak eden hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Belediyemiz Pandemi sürecine rağmen hizmetlerini ve projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Bu alanda fark yaratan Fen İşleri Müdürlüğümüz ve tüm mesai arkadaşlarımı fedakarca çalışmalarından ötürü tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Kaynak: Bağlar Belediyesi Basın Bürosu

Bu haber 634 kez okundu.
Bağlar - 14:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.