11° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bakan Yardımcısı İnce, Diyarbakır’daydı

Diyarbakır - 3 Eylül 2020 21:10 A A

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce Diyarbakır Anneleri için geldiği Diyarbakır’da İçişleri Bakanlığına bağlı kurumları da ziyaret etti.

Evlat nöbetlerine devam eden anneleri ziyaret etmek amacıyla Diyarbakır’a gelen Bakan Yardımcısı İnce’yi havaalanında Vali Münir Karaloğlu karşıladı.

Diyarbakır ziyaretinde bakanlığa bağlı kurumlara da birer ziyaret gerçekleştiren Bakan Yardımcısı İnce ve Vali Karaloğlu beraberlerindeki heyetle birlikte ilk olarak 112 Acil Çağrı Merkezini ziyaret etti.

İtfaiye, polis, jandarma, sağlık, orman yangını ve AFAD gibi önemli ihbar hatlarını tek çatı altında toplayan, aynı zamanda 3 dilde hizmet sunan merkezde incelemelerde bulunan Bakan Yardımcısı İnce ve Vali Karaloğlu incelemelin ardından yetkililerden çağrı merkezine yönelik brifing aldı.

Merkezdeki çalışma alanlarını da ziyaret eden İnce ve Karaloğlu burada çalışanlarla ayrı ayrı sohbet etti. Daha sonra İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğüne bir ziyaret gerçekleştiren İnce ve Karaloğlu, burada gerçekleştirdikleri toplantının ardından görevli polislere yönelik birer konuşma yaptı.

Özel harekat polislerine hitaben Karaloğlu, terörle mücadelenin sosyo-ekonomik boyutlarından kaynaklarının kesilmesine kadar bütün boyutlarıyla devam ettiğini belirtirken en zor olanın,  silahla arazide,  şehirlerde ve sokaklarda verilen mücadelenin olduğunu dile getirdi. Özel Harekat Polislerinin diğer güvenlik güçleriyle birlikte terörle mücadelede çok önemli başarılar elde ettiğini de söyleyen Karaloğlu, görevli polisleri başarılı çalışmalarından dolayı kutladı.

Karaloğlu’nun ardından bir konuşma yapan ve konuşmasına “Bu topraklar üzerinde kötü emelleri olanlar hep tarih boyunca olagelmiştir. Bu topraklarda kan dökülmeyen, şehit verilmeyen, kahramanlık olmayan 1 metrekare bile toprak yoktur.” diyerek başlayan İnce, bugün verilen mücadelede ki en büyük güç kaynağının özel harekatın duruşu, gayreti, cesareti ve kahramanlıkları olduğunu belirtti.

Terörle mücadeleye değinen İnce, “Allah’ın izniyle en yakın sürede onları da yok edip bu toprakları daha huzurlu kıyamete kadar daha müreffeh bir şekilde milletimize layık bir şekilde huzuru getirip huzurlu bir şekilde yaşamlarını refah içerisinde yaşamlarını sağlayacağız ve bunu sürekli hale getireceğiz kalıcı hale getireceğiz bütün amacımız odur bu vesileyle tekrar hepinize ben teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmasının sonunda pandemi konusuna da eğilen İnce, hiç kimseye en ufak zarar gelmesini istemediklerini, Koronavirüsün hiç belli etmeden yayıldığını ifade ederek şu anda çok önemli bir dönemden geçildiğini ve tedbirlerin, özellikle maske, mesafe ve temizlik konusunda en üst seviyede alınması gerektiğini vurguladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’da telefon bağlantısı yoluyla terörle mücadelede büyük fedakarlık ve özveri gösterenözel harekat polislerine seslenerek; “Allah cesaretinizi daim etsin. Allah aklınızı, zekanızı daim etsin. Allah bizi milletimize mahçup etmesin. Hepinize hürmetlerimi, saygılarımı ve muhabbetlerimi iletiyorum. En yakın zamanda görüşmek dileğiyle inşallah. Allah’a emanet olun.” dedi.

Özel Harekat Şube Müdürlüğü ziyaretlerinin ardından İnce ve Karaloğlu, Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünü (POMEM) de ziyaret etti. Bakan Yardımcısı İnce tarafından POMEM Şeref Defterinin imzalanmasının ardından İnce ve Karaloğlu beraberlerindeki heyetle birlikte POMEM yetkilileriyle bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmenin ardından eğitim merkezindeki sınıfları gezen İnce ve Karaloğlu, burada eğitim gören Bekçi adayları ile sohbet etti.

Kurum yetkilileri ile görüşmelerine Jandarma Bölge Komutanlığı ile devam eden İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Komutanlık Şeref Defterini imzaladıktan sonra Vali Münir Karaloğlu ve beraberindeki heyetle birlikte Komutanlarla bir görüşme gerçekleştirdi.

Diyarbakır Annelerini ziyareti öncesi son ziyaretini Valiliğe yapan İnce, Valilik Şeref Defterini imzalamasının ardından Karaloğlu ile makamda bir süre görüştü.

Bu haber 536 kez okundu.
Diyarbakır - 21:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.