29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Beyoğlu’nun vatandaş ziyaretleri sürüyor

Bağlar - 9 Aralık 2020 11:33 A A

Vatandaşlarla yapılması planlanan toplu buluşmaları pandemi koşulları nedeniyle iptal etmek zorunda kalan Bağlar Belediyesi, farklı bir yöntemi devreye sokarak sorunları çözmesiyle dikkat çekiyor.  Başkan Beyoğlu, “Gönül buluşmaları “adını verdiği ziyaretlerle ilçe halkıyla gönül bağı oluşturuyor. Beyoğlu, “Tedbirlerimizi en üst seviyede alarak kıymetli hemşehrilerimizle bir araya geliyoruz, sorunlarını çözerek gönüllerine dokunuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) hastalığının tüm dünyayı etkisi altına alıp ülkemizde de ciddi sıkıntılara yol açtığı dönemde hem hizmetleri aksatmaması hem de vatandaşlarla olan gönül buluşmalarını farklı yöntemlerle devam ettirmesiyle dikkat çekiyor.

Belediyede yapılması planlanan toplu toplantıları pandemi nedeniyle iptal etmek zorunda kalınca başka bir planı devreye sokan Beyoğlu, mahalle buluşmalarını ziyaretler şeklinde gerçekleştirerek esnafların sorun ve taleplerini yerinde dinleme imkanı bulurken yine tedbirler ışığında vatandaşlara yönelik ev ziyaretleriyle de hastalara ve ihtiyaç sahiplerine moral aşılıyor. Ziyaretler sırasında ortaya çıkan dramatik yaşam öyküleri duygusal anların yaşanmasına neden oluyor.

“SİZ KURALLARA UYUN, BİZ SORUNLARINIZI ÇÖZERİZ”

Nüket Coşkun Caddesi’nde ziyaret ettiği esnafların iş yerlerine girerek tek tek selam veren ve sohbet eden Beyoğlu, günlük yaşamın tedbirler ışığında devam ettirilmesinin altını çizerek maske, temizlik ve sosyal mesafe gibi pandeminin altın kurallarına mutlaka uyulmasını istedi. Her zaman esnafın yanında olduklarını belirten Beyoğlu, kendisine iletilen taleplerin yerine getirilmesi için de beraberindeki belediye yetkililerine talimatlar verdi.

Belediyeciliğin sorunların en kısa ve pratik yollarla çözülmesinin adresi olduğunu anlatan Beyoğlu, hiçbir vatandaşın mağdur edilmeyeceği ve makul taleplerinin ivedilikle çözüleceği bir anlayışı oturtmak istediklerini dile getirdi.

“BELEDİYECİLİK MAZERET ÜRETME YERİ DEĞİL”

Yunus Emre Mahallesi’nde vatandaşların evlerine misafir olan Başkan Beyoğlu, yaşlı, çocuk ve hasta vatandaşlarla yakından ilgilendi. Vatandaşlara moral aşılayan davranışlarıyla gönüllerde iz bırakan Beyoğlu, pandemi sürecini gönül buluşmalarına engel olarak görmediklerini ifade etti. Beyoğlu, “Milletimiz yetki verdiği yöneticilerin yanında olmasını ve kendisini değerli görerek sorunlarının çözülmesini istiyor. Bu haklı talep bizim için onurdur. Bunun gereğini yapmaya gayret ediyoruz. Bulunduğumuz makamlar mazaret üretme ve vatandaşı hiçe sayma, sorunlarını öteleme yeri değildir. Bizim derdimiz milletimizin hizmetkarı olmak ve onların duasıyla yola çok daha güçlü bir maneviyatla devam etmektir.” dedi.

Bu haber 582 kez okundu.
Bağlar - 11:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.