27° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Beyoğlu’ndan esnafa “sağlık için hepimiz için” uyarılar

Bağlar - 4 Eylül 2020 11:49 A A

Diyarbakır’ın Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, İçişleri Bakanlığının “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganıyla yurt genelinde eş zamanlı olarak uyguladığı koronavirüs denetimleri kapsamında semt pazarında vatandaşlara sosyal mesafe ve temizlik uyarısında bulunarak ücretsiz maske dağıttı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatı ile 81 ilde başlatılan Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) denetimleri nedeniyle Diyarbakır’da büyük bir hareketlilik yaşandı.

Kentin en büyük ilçesi olan Bağlar’da Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, zabıta ekipleriyle birlikte semt pazarında ve 5 Nisan Mahallesinde denetimlerde bulundu. Sosyal mesafe, temizlik ve maske kullanımı konusunda uyarılarda bulunan Beyoğlu, maskesi olmayan vatandaşlara ücretsiz maske dağıttı.

“BU HASTALIĞI TEDBİRLERLE YENECEĞİZ “

Diyarbakır’da son dönemlerde  sıkıntı olduğunu belirten Beyoğlu,vatandaşların tehlikenin farkında olduğunu  ancak bunun yeterli olmadığı nı dile getirerek  bu hastalığı tedbirlerle aşmanın mümkün olacağını söyledi.

Beyoğlu, “İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatı ile başlatılan denetimlere katıldık. Vatandaşlarımız genel olarak tehlikenin farkında. Sosyal mesafe, temizlik ve maske gibi anahtar tedbirlere uyuluyor ama daha çok dikkatli olmamız lazım. Bu hastalığı tedbirlere sıkı şekilde riayet ederek yeneceğiz. Bunu hep birlikte başaracağız ” diye konuştu.

Bu haber 376 kez okundu.
Bağlar - 11:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.