Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.56
  • DOLAR 6.06

Bir aile daha HDP önünde oturma eylemi başlattı

Bağlar - 3 Eylül 2019 18:56 A A

Diyarbakır’da cuma gününden beri oğulları Süleyman Çetinkaya’dan haber alamayan aile, evlatlarının dağa kaçırıldığını iddia ederek HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlattı. Çocuğunun Suriye’ye gönderildiğini belirten Çetinkaya ailesi,  “Oğlumuz gelene kadar buradan kalkmayacağız” dedi.

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önüne dün sabah saatlerinde gelen Çetinkaya ailesi, henüz 17 yaşında olan çocukları Süleyman Çetinkaya’nın dağa kaçırıldığını iddia ederek parti binası önünde oturma eylemi başlattı. İHA’da yer alan habere göre baba Şahap, anne Feyziya Çetinkaya ile kardeş ve yeğenlerinden oluşan grup çocuklarının bulunup kendilerine teslim edilmesini bekliyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Süleyman Çetinkaya’nın babası Şahap Çetinkaya, çocuklarının sürekli HDP’ye gelip takıldığını söyledi.

‘OĞLUM GELSİN BAŞKA BİR ŞEY İSTEMİYORUZ’

Baba Çetinkaya, “Cumadan sonra biz dün (önceki gün) karakola gittik. Karakolda terörle mücadele ekipleri çocuğumuzun Mardin Dargeçit’ten Suriye’ye gönderildiğini söyledi. Çocuğum Suriye’ye gönderilmiş. Bize yardımcı olunsa inşallah çocuğumuzu getireceğiz. Yardım edilmezse biraz zor getiririz. Olay sonrası bizde HDP il binası önünde beklemeye başladık. Oğlum gelene kadar buradan kalkmayacağız. Nereye gidelim, imkanımız da yok. Ben buraya 10 defa geldim. Benim 4 tane çocuğum var, hepsi boştadır. Ben bunlara on defa ricaya geldim benim bir tek çocuğumu belediyeye alın. Ya çöpçü ya da başka bir iş verin dedim, hiç kimse bana sormadı. Bizim köyün yarısı belediyede çalışıyor, benim çocukları hep dağlara gönderiyor. Onları hep çalışmaya gönderiyor. Oğlumuz gelsin başka bir şey istemiyoruz. Oğlumuz kurtulsun başka bir şey istemiyoruz” dedi. Anne Feyziya Çetinkaya ise hiçbir şey talep etmediğini sadece oğlunu istediğini söyledi. Oğlunun getirilmesini isteyen acılı anne, gelene kadar beklemeye devam edeceklerini ifade etti.

AKAR AİLESİ DE EYLEM YAPMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde de Diyarbakır’da Hacire Akar isimli kadın, çocuğunun dağa kaçırıldığını iddia ederek HDP önünde oturma eylemi başlatmıştı. Bazı haber ajanslarına açıklamalarda bulunan Mehmet Akar ise “zorla evlendirilmek istendiği” için evden uzaklaştığını açıklamıştı. Emniyetteki ifadesinin ardından Akar’a “silahlı terör örgütüne üyelik” suçlamasıyla sevk edildiği mahkemece ev hapsi cezası verilmişti.

Bu haber 403 kez okundu.
Bağlar - 18:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.