27° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Bismil Millî Eğitim Müdürlüğünden Geleneksel İftar Yemeği

Bismil - 17 Mayıs 2019 10:41 A A

Bismil İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel hale getirilen iftar programı düzenlendi.

Bismil Ofis Aile Çaybahçesi’nde düzenlenen yemeğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, Şube Müdürleri, personeller ve aileleri katıldı. Kaymakamlık personelleriyle iftar yemeğine katılan Bismil Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel çay faslında Milli Eğitim ailesine eşlik etti.

Bismil İlçe Millî Eğitim Müdürü Aydın Ak, herkesin Ramazan-ı Şerifini tebrik ederek iftara katılan personellere teşekkür etti.

“YOKSUL VE YOKSUN İNSANLARI ANLAMAK AYI”

Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu günahlardan kurtuluş olan bu mübarek ayı hep beraber idrak ettiklerini ifade eden Ak, “”Bizim için önemli olan Ramazan, bize diğer insanların özellikle yoksul ve yoksun olan insanların durumunu anlamak için bir vesile. Bu zamanlar onların bu halinden ders almak ve onlara mümkün olduğu kadar elimizi uzatmak, onlara yardım etmek için Allah’ın bize verdiği imkân aslında.” şeklinde konuştu.

“RAMAZAN AYI BİZLERE BİRLİK, SEVGİ VE SAYGI, EĞİTİM CAMİASINA HAYIR VE BEREKET GETİRSİN”

Ak, Ramazan ayının aynı zamanda insanlar için kendini gözden geçirme, kendisiyle konuşma ve arınma adına da bambaşka bir imkân oluşuna dikkat çekerek, ” Daha özele inecek olursak burada Ramazan ayı vesilesi ile siz değerli mesai ve meslektaş arkadaşlarımla Bismil Millî Eğitim ailesi ile bir araya gelmeye fırsat olmuş oluyor. Başarımızın arkasındaki mutfak ekibimizle beraber bu mübarek ayda bir arada olduğumuz için size çok teşekkür ediyorum. Bu anları yaşattığı için Rabbimize de şükürler olsun diyorum. İnşallah bu Ramazan ayı bizlere birlik, beraberlik, sevgi ve saygı; eğitim camiamıza da hayır ve bereket getirir.” dedi.

Bu haber 1520 kez okundu.
Bismil - 10:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.