13° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bu gençler bir harika!

Diyarbakır - 6 Temmuz 2020 16:22 A A

Diyarbakır’da sosyal medyada tanışan 15 kişilik ekip Sur içlerini temizledi. Tarihi Surları temizleyen gönüllüler, “Geçmişimizi çöplerden kurtarmak için buradayız. Diyarbakırlı gençler olarak tarihin göz görerek harabe hale gelmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

Sosyal medyada tanışan 15 kişi tarihi Diyarbakır Surlarını temizlemek için bir araya geldi. Temizlik çalışmasını için kolları sıvayan gönüllü gençler Dağkapı Meydanından başlayarak Anzele Parkına kadar sur diplerine atılan çöpleri topladı.

‘ŞEHRİMİZE GAFFAR OKKAN GİBİ HİZMET EDECEĞİZ’

Bu çalışmayla büyük bir hizmete imza attıklarını belirten Devrim Aktürk; “Biz şehrimizde Ahmed Arif gibi şiirler yazan, Mehmed Uzun gibi romanlar dizen, Gazi Yaşargil gibi sağlık hizmetlerine imza atan, Yılmaz Güney gibi filmler çeken ve şehit emniyet müdürümüz rahmetli Ali Gaffar Okkan gibi hizmetler eden gençleri yetiştireceğiz” dedi.

‘YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMAYLA ONUR VE GURUR DUYUYORUZ’

Benzer çalışmaların yapılmasını istediklerini söyleyen Enes Kayan; “Şehrimiz ne yazık ki kirletilip pisletiliyor. Biz istiyoruz ki şehrimiz temiz ve titiz bir görüntüye sahip olsun. Be sebeple böyle bir çalışmaya imza artık. Nitekim bu husustan mütevellit yaptığımız çalışmayla hem onur, hem de gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Bu haber 568 kez okundu.
Diyarbakır - 16:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.