17° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Budak: “Faşizan zihniyet hizmetleri kabul etmiyor’

Diyarbakır - 3 Ocak 2021 15:44 A A

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, Bazı basın yayın organlarında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, farklı İl ve ilçe belediyelerine destekte bulunduğuna yönelik olumsuz algılara yol açacak haberler çıktığını ifade ederek belediyeler arası bu tür desteklerin gayet normal olduğunu söyledi.

Bu tür yaklaşımların faşizan kafaların ürünü olduğunu vurgulayan Budak, Gayet doğru bir girişim olan AK Parti belediyeler arası desteklerin faşist zihniyetler tarafından maalesef kabul görülmediğinin altını çizdi.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, yaptığı açıklamada, Bazı faşist kafaların ve düşüncelerin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin farklı belediyelere yardım yaptığına yönelik haberler yazdığını ifade ederek, “Olumsuz algı yaratmak adına yayılan haberlerde, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, Adıyaman’ın Samsat ve Diyarbakır’ın Çermik Belediyesine yönelik hizmet anlamında destekler verildiği belirtiliyor. Çermik İlçemiz zaten Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin sınırları içerisinde yer alan bir ilçemizdir. Bunun dışında zaman zaman  başka İl ve ilçelere bu tür desteklerde bulunur. Bu gayet normal bir durumdur. Örneğin Kocaeli, , İstanbul, Konya ve Kahramanmaraş Belediyesi defalarca Diyarbakır’a benzer desteklerde bulunmuştur. Yol, park gibi hizmetlerde bulunmuşlardır. Bundan daha doğal bir girişim olamaz. Ama faşist zihniyet maalesef bunu kabul edemiyor” diye konuştu.

Bu haber 1102 kez okundu.
Diyarbakır - 15:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.