-3° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Büyükşehir Belediyesi’nden LGS öncesinde öğrencilere hızlandırılmış kurs

Diyarbakır - 14 Haziran 2020 14:37 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) öncesi öğrencilerin son eksiklerini tamamlamalarını sağlamak amacıyla ücretsiz hızlandırılmış LGS tekrar kursu başlattı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) öncesi öğrencilerin son eksiklerini tamamlamaları amacıyla ücretsiz hızlandırılmış LGS tekrar kursu açtı. Sümerpark Ortak yaşam Alanı’ndaki Çocuk Şube Müdürlüğü eğitim sınıflarında başlatılan tekrar kurslarına öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında kursların başlamasından önce sınıflarda dezenfekte çalışması yaparak, oturma düzenini sosyal mesafe kurallarına uygun olarak sağlıyor.

ÖĞRENCİLER DOLU DOLU KAMP PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİYOR

Her gün bir dersin genel tekrarının yapıldığı ve bir hafta da tamamlanacak olan ücretsiz tekrar kursuna 100’e yakın öğrenci kayıt yaptırarak katıldı. Alanında uzman eğitmenlerin verdiği Türkçe, Matematik, İnkılâp Tarihi, Fen Bilimleri, İngilizce ve Din Kültürü dersleriyle öğrenciler dolu dolu bir kamp programı gerçekleştiriyor.

VELİLERİ DE SINAV ÖNCESİ DAVRANIŞ EĞİTİMİ

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, öğrencilere sağladığı ücretsiz kurs imkanının yanı sıra ailelere öğrencilerin motivasyonunu artırmak için ‘LGS Öncesi Sınav Tüyoları’ eğitim programı düzenledi. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Çocuk Şube Müdürü ile Dicle Üniversitesi Öğrenci Koçu ve Eğitim Danışmanı Cebrail Cem Oral tarafından verilen eğitimlerde ailelere sınava girecek öğrencilere nasıl davranmaları gerektiğini anlatı. Oral velilere davranış ile ilgili bilgi vererek, “Çocuğunuza her koşulda destek vereceğinizi hissettirin. Asla başka çocuklarla kıyaslamayın. Geleceğe dair felaket senaryoları çizmeyin. Çocuğun yanında olumsuz olasıklardan bahsetmeyin. Her alanda güven ve destek hissi verin” dedi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR ETTİLER

20 Haziranda yapılacak olan sınav öncesi bu kursun faydalı olacağına inandıklarını söyleyen öğrenci ve veliler yürütülen hizmetten dolayı Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür etti.

Bu haber 379 kez okundu.
Diyarbakır - 14:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.