28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Büyükşehir’den esnafa 1 milyon 500 bin TL destek

Diyarbakır - 30 Ocak 2021 13:48 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi,  Koronavirüs salgını tedbirleri nedeniyle işyerleri kapalı olan, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ve Diyarbakır Ticaret Odası’na kayıtlı bin 23 esnafa bin 500 Lira nakdi destek verdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Esnaf  Daire Başkanlığı, Koronavirüs (Covid-19) salgınının etkilerini ve bulaşı hızını azaltmak için 18.11.2020 tarihinde İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelge ile faaliyetleri kısmen veya tamamen durdurulan esnaf, sanatkâr ve tacirlerin yaşadığı gelir kaybını azaltmak ve pandeminin ekonomik etkilerini en aza indirmek için 12.01.2021 tarihinde Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu tarafından açıklanan işyeri faaliyetleri durdurulmuş olan esnaflara yapılacak olan hibe desteğinin ilk bölümünü gerçekleştirdi.

Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (DESOB) ve Diyarbakır Ticaret Odası’na (DTSO) kayıtlı bin 23 esnafa bin 500 Lira nakdi destek veren Esnaf Daire Başkanlığı, yapılacak incelemelerin ardından DESOB ve DTSO’ya kayıtlı esnafa destek ödemelerini sürdürecek.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, nakdi desteğin yanı sıra DESOB ve DTSO’ya kayıtlı işletmelerde çalışan 7 bin 503 kişiye de gıda paketi dağıtımına başladı.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, “Açıkladığımız hibe destek paketi kapsamında, bugün bin 23 esnafımıza bin 500 TL nakdi yardım ödemesini gerçekleştirdik. Hem sosyal hem de ekonomik anlamda esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Hayırlı olsun” dedi.

Bu haber 554 kez okundu.
Diyarbakır - 13:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.