10° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Büyükşehir’den Kapsamlı Temizlik ve Dezenfekte Çalışması

Diyarbakır - 9 Eylül 2020 10:13 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı kentte faaliyet yürüten hastanelerin bahçelerinde temizlik, dezenfekte çalışması yürüttü ve vatandaşların yoğun şekilde kullandıkları kaldırımlara kullanılmış atık eldiven ile maskeler için çöp kutuları yerleştirdi.

Koronavirüs (Covid-19) salgının yayılmasının önüne geçmek amacıyla kentte, başta denetimler olmak üzere çeşitli çalışmalar gerçekleştirerek kamuya açık alanları koruma altına almaya amaçlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, hastane bahçelerinde temizlik ve dezenfekte çalışması yürütüyor. Gündüz saatlerinde yaşanan yoğunluğu göz önünde bulundurarak çalışmalarını gece saatlerinde gerçekleştiren Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Temizlik Şube Müdürlüğü, ilk etapta kentte faaliyet yürüten hastanelerin bahçelerini deterjanlı suyla yıkadı ve yıkanan alanlar ardından dezenfekte edildi.

KAMU HASTANELERİNDE DEZANFEKTAN ÇALIŞMASI

Temizlik ve dezenfekte çalışmaları, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile Ağzı ve Diş Hastalıkları Hastanesi’nde yürütüldü. Çalışmalar kapsamında hastanelerin acil ve poliklinik girişleri, hasta bekleme salonları ve otoparklar aktif mikrop sökücü, kir ve yüzey temizleyicilerle yıkandı.

KALDIRIMLARA ATIK MASKE VE ELDİVEN KOVALARI YERLEŞTİRİLDİ

Vatandaşların yoğun şekilde kullandıkları (hastane çevreleri, eczane, alış veriş merkezleri, bankamatik önleri, PTT şubeleri ve Aile Sağlık Merkezleri) alan ile kaldırımları tespit eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, pandeminin yayılmasının ve kirliliğin önüne geçmek için kentin farklı noktalarına 200 adet kullanılmış atık eldiven ile maske çöp kovaları yerleştirdi. Temizlik ve dezenfekte çalışmalarını periyodik şekilde sürdürecek olan Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, vatandaşlar ve kurumlardan gelecek talepleri de göz önünde bulundurarak ihtiyaç duyulan alanlarda çalışma yürütecek. Gece saatlerinde yürütülen temizlik ile dezenfekte çalışmasıyla karşılaşan vatandaşlar yapılan işlemlerden dolayı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ve emek veren personele teşekkür etti.

Bu haber 436 kez okundu.
Diyarbakır - 10:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.