11° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle gül dağıtıldı

Diyarbakır - 8 Ekim 2019 18:03 A A

Diyarbakır İl Müftülüğü 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftasını farklı bir etkinliklerle kutlamaya devam ediyor.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında Diyarbakır Sur İlçe Müftülüğü, cami cemaatine, esnaflara ve vatandaşlara gül dağıttı.

Sur İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Mücahit Özdemir, Şef Ercan Dilmaç, daire personelleri ve din görevlileri tarafından cami cemaatine, esnaflara ve vatandaşlara gül dağıtıldı.

Gerçekleştirilen etkinliğe ilişkin açıklamalarda bulunan Sur İlçe Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu, tasavvufta gülün ilâhî güzellikleri ifade ettiğini belirterek, “Tasavvufta gül ilâhî güzellikleri ifade ettiği gibi Allah’ın mahbûbu Peygamber Efendimiz’i de temsil eder. Onun için Peygamber Efendimiz’den sonra Gül Ahmed ismi meşhur olmuş ve bu künye ile çok defa anılmıştır.” dedi.

Peygamberin temsilcileri olan din görevlilerini toplumda anmak adına sembolik bir etkinlikte bulunduklarını ifade eden Fakirullahoğlu, “Bu anlamlı etkinlikte Camiler ve Din Görevlileri Haftasını anlatmaya çalıştık. Bu vesile ile vefat eden din görevlisi meslektaşlarıma Allah’tan rahmet diliyor, bu görevi deruhte eden değerli meslektaşlarımı ve din gönüllüsü hocalarımı tebrik ediyor, hayırlı hizmetler yapmayı Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.” şeklinde konuştu.

Bu haber 1845 kez okundu.
Diyarbakır - 18:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.