19° Açık
  • EURO 6.52
  • DOLAR 5.77

Cengiz: “Her kesimi kucaklayan bir başkan olacağım”

Diyarbakır - 16 Şubat 2019 19:32 A A

Uzun yıllar Adalet ve Kalkınma Partisi’nin çeşitli kademelerinde siyaset yapan, işadamı kimliğiyle Diyarbakır ve bölge kamuoyunun yakından tanıdığı işadamı Hüseyin Cengiz, seçim çalışmalarını ve projelerini değerlendirdi.

Yenişehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanması hem partide hem de Diyarbakır’da sevinçle karşılanan Cengiz, ziyaret ettiği mahalle ve köylerde yoğun ilgi görüyor.

“SİYASETİN MUTFAĞINDAN GELEN BİRİYİM”

Kendisine Belediye başkan adaylığı görevini veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti Genel Merkez yetkililerine teşekkür eden Cengiz, “Öncelikle bize bu görevi tevdi eden Genel Merkezimize ve Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Cengiz Ailesi olarak Diyarbakır ve bölgede tanınan mütevazı ailelerden biriyiz. Siyasete Siyasetin mutfak bölümünde başladım. Gençlik kollarından ana kademe ve birçok kademelerde görev yaptım. Sayın Cumhurbaşkanımızı kendimize örnek aldık. Bizler gerçekten hem memleketimize ve partimize gönül verdik. Bizlerde bu sorumluluktan kaçmadık” diye konuştu.

“HALKIMIZA HİZMET İÇİN SORUMLULUĞU ALDIK”

Cengiz, halka hizmet adına sorumluluğu aldığına işaret ederek, “Yenişehir çocukluğumun ve gençlik yıllarımın geçtiği, her sokağında anılarımın olduğu bir semttir. Aile olarak 70 yıldır Yenişehir’de ikamet ediyoruz. Bizlere gerçekten sorumluluk düşüyor. Şiarımız; İyiler, doğru insanlar her zaman güzel yerlerde olsunlar. Düşünceler ve görüşler farklı olsa bile her zaman dürüst insanların olması lazım. Düzgün siyaset ve hizmetin yapılması, halka hitap etmesi adına bu sorumluluğu aldık. 31 Mart seçimlerinin Ülkemize ve Diyarbakır’ımıza hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

“HALKIMIZDAN BÜYÜK BİR TEVECCÜH GÖRÜYORUZ”

“Halktan çok büyük bir teveccüh görüyoruz” diyen AK Parti Yenişehir Belediye Başkan adayı Hüseyin Cengiz, “Bugün Cumhuriyet, Dün de Şehitlik mahallesindeydik. Gittiğimiz her yerde gerek AK Partili sevdalıları gerekse de farklı görüşte olan vatandaşlarımızdan da ciddi destek görüyoruz. Sonuçta Diyarbakır halkı bütün renkleriyle ve güzellikleriyle vardır. Bizde o güzellikleri kucaklayarak, Gönül belediyeciliği inşa edeceğiz. İnşa edeceğimiz bu gönül belediyeciliği ile hizmetlerimizi yapacağız” ifadelerini kullandı.

“HERKESİMİ KUCAKLAYAN BİR BAŞKAN OLACAĞIM”

Cengiz, Belediye Başkanı seçildiği taktirde her kesimi kucaklayacağını belirterek, şöyle dedi:

“Gerek kentsel dönüşüm hizmetlerimiz olsun, gerekse sosyal belediyecilik anlamında projelerimiz olacak. Yenişehir ilçemiz için yeni ve yaşanabilir bir şehir planlaması yapacağız. İnşallah bunu da Merkezi hükümetimizle birlikte yapacağız. Ciddi anlamda hizmetlerimiz olacaktır. Genç biri olarak, gençlerin sorunlarını yakından biliyorum. Özellikle ciddi bir işsiz genç potansiyelimiz var. İşsizliği azaltmak adına ilgili projeler geliştireceğiz. Hükümetimizin Diyarbakır OSB’de 165 milyon liralık çalışmaları oldu. Bu proje gerçekleştiği takdirde 3 yıl içinde 15 bin genç kardeşimiz iş sahibi olacaktır. Bunu çok önemsiyorum.

“BU MEMLEKET HEPİMİZİN”

Silvan Barajı projesinin de biran önce tamamlanmasını istiyoruz. Silvan barajının tamamlanmasıyla Diyarbakır’da ve bölgemizde 300 bine yakın vatandaşımız istihdam edilecek. Bu da ülke ve bölge ekonomisine ciddi bir katkı olacaktır. Bu çalışmalar güçlü bir iktidar ve hizmet ile olur. Bu memleket hepimizin. Bu sadece Hüseyin Cengiz’in meselesi değil, Diyarbakır’da yaşayan her kesimin meselesidir. Birlikte kalkındıralım.”

(Sait BAYRAM’ın Özel Röportajı)

Bu haber 1929 kez okundu.
Diyarbakır - 19:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.