Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Çermik Belediye Başkanı Karamehmetoğlu’ndan yeni yıl mesajı

Çermik - 30 Aralık 2020 15:23 A A

Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, 2020 yılını değerlendirip 2021 ile ilgili umut dolu mesajlar verdi.

Başkan Karamehmetoğlu, tüm zorluklara rağmen 2020’de yıl boyunca Çermik’in geleceğini inşa edecek pek çok önemli çalışmaya imza attıklarını belirtirken, 2021’de de bunları kararlı bir şekilde sürdürerek Çermik’e yakışır işler yapmayı hedeflediklerini söyledi.

“Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Covid-19 salgınıyla, doğal afetlerle, ekonomik sıkıntılarla mücadele ettiğimiz bir yılı geride bırakıyoruz” diyen Karamehmetoğlu, “2020 yılı, tüm dünyada Covid-19 pandemisinin gölgesinde geçti. Çin’den başlayıp hızla dünyanın her yerine yayılarak, küresel ekonomiyi ve toplumsal yaşamı derinden etkileyen pandemi sınavında, uluslararası pazarlarda çok ciddi daralmalar yaşanırken ülkemizin erken dönemde aldığı tedbirlerin faydasını gördük ve Türkiye, bu sınavı diğer ülkelere kıyasla nispeten daha az kayıpla geçirmeyi başardı. Dolayısıyla bu süreçten ülkemizin güçlenerek çıkacağına ve 2023 hedefleri doğrultusunda kutlu yürüyüşüne kaldığı yerden devam edeceğine inanıyorum. Biz de bu süreçte Çermik Belediyesi olarak, bir yandan pandemi ile mücadelede 7-24 esasıyla her türlü önlemi titizlikle uygulayıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak çalışmaları kararlı bir şekilde sürdürdük, diğer yandan da kentimizi kalkındıracak ve geleceğe taşıyacak projelerimize aynı kararlılıkla devam ettik” dedi.

Başkan Karamehmetoğlu, Sosyal dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği ilçede ortaya koydukları çalışmalarda, Çermik ilçesinin her yönüyle daha yaşanabilir bir kent olması için çaba gösterdiklerini, göstermeye de devam ettiklerini ifade ederek, “Tüm amacımız, Çermik’in sahip olduğu büyük potansiyeli her yönüyle ortaya çıkarıp kentimizi önce ülkemizde, daha sonrasında dünyada hak ettiği noktalara taşımaktır. 2021’de de bunun için çalışmaya ve hizmet vermeye devam edeceğiz. Ülke olarak, 2020’de yaşadığımız tüm olumsuzluk ve sıkıntılarla bir daha karşılaşmamak umuduyla başta Çermikli hemşerilerimin olmak üzere tüm vatandaşlarımızın ve aziz milletimizin yeni yılını kutluyor; 2021’in herkes için sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir yıl olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Sait BAYRAM’ın haberi

Bu haber 662 kez okundu.
Çermik - 15:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.