16° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Çermik, Karamehmetoğlu’nu yeniden istiyor

Çermik - 4 Aralık 2018 12:30 A A

Çermik halkı, İlçenin çehresini iki yıl gibi kısa bir sürede değiştiren AK Partili Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’nun yeniden aday gösterilmesini istiyor. Halk ve esnaflar, Başkan Karamahmetoğlu’nun 30 yılda yapılmayan hizmet ve projeleri son iki yılda yaptığını, ilçenin makûs talihini değiştirdiği için Karamehmetoğlu’na AK Parti’nin şans tanıması gerektiğini savundu.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Yerel Seçimler nedeniyle siyasi partilerin belediye başkan aday belirleme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Kayyım Cumali Atilla’nın gösterilmesinin ardından gözler İlçe Belediye Başkan adaylarına çevrildi.

ÇERMİKLİLER BAŞKAN KARAMEHMETOĞLU’NU İSTİYOR!

Aday belirleme çalışmaları devam ederken, Çermikliler, eski Başkan Mehmet Akdağ’ın vefatının ardından göreve getirilen Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’nun 31 Mart seçimlerinde AK Parti tarafından yeniden aday olarak gösterilmesini yönünde ısrar ediyor.

30 YILDA YAPILMAYAN HİZMETLERİ 2 YILA SIĞDIRDI

2 yılda, 30 yıllık çöp alanını mesire alanına çeviren, Parklar yapan, Köylere kilitli parke taşı döşeyen,  Çermik’i Doğalgaz ile tanıştıran, yollarını asfalt ile buluşturan, Çermik Kaplıcalarını iyileştiren Mevcut başkan Karamehmetoğlu’na bir şans verilmesini talep eden Çermikliler, Karamehmetoğlu’nun göreve gelmesinden bu yana koltuğunu sadece kendilerine hizmet etmek için kullandığını söylediler.

KARAMEHMETOĞLU, ÇERMİK’İ HAK ETTİĞİ YERE GETİRDİ!

Çermik’te görüştüğümüz vatandaşlar ve esnaflar, Şehmus Karamehmetoğlu’nu yeniden aday ve seçim sonrası başkan olarak görmek istediklerini ifade ederek, “Çermik’i hak ettiği yere getirdi, şans verilirse daha iyi yerlere getireceğinden kuşkumuz yok. Girişken ve belediyeciliği bilen biri. Çermik için daha iyisin yapacağına inancımız tamdır. Mevcut belediye başkanını oldukça başarılı buluyoruz. Hepimiz ondan çok memnunuz. Belediyeciliği çok iyi bilen birisi olarak görüyoruz. İşini bilen, hizmet adamıdır. Özellikle yeni park ve mesire alanları, alt yapı ve üst yapı, Hamambaşındaki Kaplıca tesislerinde yenileme çalışmaları yapıldı. Doğalgaz ve at yapı, 30 yıllık çöp alanını mesire alanına kavuşturdu. Köylerimize kadar belediyecilik hizmetlerini getirdi. 50 yıllık içme su sorunumuzu bu iki yılda bitirdi. Kısacası Devletin tüm imkanlarını İlçemiz için sarf etti. Demek ki isteyince oluyor” diye konuştular.

“CUMHURBAŞKANIMIZ ÇAĞRIMIZA KULAK VERSİN!”

Makam kapasını sürekli açık tutarak, makamını vatandaşın hizmetine açan Karamehmetoğlu’na yeni bir şans verilmesi durumunda Çermik’i bu kez hak ettiği konuma geleceğine inandıklarını vurgulayan vatandaşlar, “Göreve geldiği ilk günden itibaren kapsını sürekli açık tuttu. En küçük bir sorunumuzu bile kendi imkanlarıyla çözdü, çözüyor. Makamı gerçekten hizmet için kullandığına şahit olduk. Yaptığı çalışmalar ortadadır. Taziyemizde, düğünümüzde, sevincimizde, hüznümüzde bizimle birlikte oldu. Çocuklarımızla çocuk oluyor. Tek gayesi Çermik’e hizmettir. Bunu bildiğimiz için biz Başkanımıza adaylık için şans verilmesini istiyor ve diliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu çağrımıza kulak vermesini istiyoruz” dediler. (Tayfun YEL’in Haberi)

Bu haber 4732 kez okundu.
Çermik - 12:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.