15° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Çınar’da 18 Mart Şehitleri anıldı

Çınar - 18 Mart 2021 13:09 A A

Çınar’da 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 106’ncı yıl dönümü düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

ÇTörene Çınar Kaymakamı Sinem Güher Büyüknalçacı, İlçe Emniyet Müdürü ve İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Güzel, AK Parti Çınar İlçe Başkanı Ömer Murat Delil, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ve Çınar’daki STK temsilcileri katıldı.

İlçe Kaymakamı Büyüknalçacı’nın Atatürk anıtına çelenk sunmasının ardından anma programı bir okulda devam etti. Çanakkale şehitleri için dualar edilirken, ayrıca öğrencilerin hazırladığı şiirler okundu.

“TÜM ŞEHİTLERİMİZİ ŞÜKRANLA ANIYORUM”

Çınar Kaymakamı Sinem Güher Büyüknalçacı, anma töreninde yaptığı konuşmada, Bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün, vatan sevgimizin, birlik ve bütünlüğümüzün ölümsüzleşen simgeleri olan aziz şehitlerimiz sonsuza kadar gönlümüzde yaşayacaklardır” diyerek, şöyle dedi:

“Bu milletin evlatları olarak bu mukaddes emaneti daima hatırlayacak ve hatırlatacağız. Bu inançla Çanakkale Zaferi’ni en içten duygularla kutluyor; 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi şükranla anıyorum. Ruhları Şad olsun” ifadelerini kullandı.

Bu haber 334 kez okundu.
Çınar - 13:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.