Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Çınar’da Muhtarlara Covid-19 bilgilendirme toplantısı

Çınar - 14 Ağustos 2020 22:24 A A

Çınar Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçaçcı başkanlığında, Çınar’a bağlı mahalle ve köy muhtarlarına yönelik covid-19 bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Kamu kurum ve kuruluş müdürlerinin de katıldığı toplantıda, maske, sosyal mesafe ve temizlik konuları ile izolasyon sürecinde kolluk görevlileriyle işbirliği halinde olmaları anlatıldı.

Kısa bir süre önce Çınar’a atanan ilk kadın Kaymakam olan Güher Sinem Büyüknalçacı, koronavirüs tedbirleri kapsamında çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Daha önce esnafları ziyaret ederek sosyal mesafe ve maske takılması konusunda bilgilendirmede bulunan Kaymakam Büyüknalçacı, geçtiğimiz gün köy ve mahalle muhtarlarının katılımıyla covid-19 bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Çınar’daki kamu kurum ve kuruluş müdürlerinin de katıldığı toplantıda maske, sosyal mesafe ve temizlik hatırlatması ile izolasyona tabi olan vatandaşların evde kalmaları için izolasyon sürecinde kolluk görevlileriyle işbirliği halinde olmaları, mahallelerine yabancı bir misafir geldiğinde bilgilendirmeleri, ilçedeki artışı hızının azalması için ortak çalışmanın önemine vurgu yapıldı.

Bu tip bilgilendirme toplantıların yanı sıra her hafta Cuma günü kurulan pazarda da esnaflara da bilgilendirmelerin devam edeceği bildirildi.

Kaymakam Büyüknalçacı, söz konusu toplu etkinliklerde vatandaşların kararlılıkla uyarılması ve kolluk denetimlerinin etkin bir şekilde yerine getirilebilmesi noktasında muhtarların kolluk birimleri ile koordinasyon ve işbirliği içerisinde hareket etmesi gerektiğini vurguladı.

Sait BAYRAM’ın haberi

Bu haber 688 kez okundu.
Çınar - 22:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.