15° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Çınar’ın eğitiminde çıta yükseliyor!

Çınar - 7 Nisan 2021 09:38 A A

Çınar’daki ortaokul öğrenci ve öğretmenleri, TÜBİTAK’ın düzenlediği 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına yoğun katılım gerçekleştirdi.

Çınar ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Yusuf Güzel’in destek ve gayretleri sonucu yarışmaya 19 Okul 102 proje ile katılırken, bu sayı Çınar’ın eğitimde bir ilk olarak değerlendirildi.

ÇINAR’IN EĞİTİMDE DEĞİŞİM RÜZGARI

Çınar’ın eğitim tarihinde ilk kez TÜBİTAK’a bu kadar başvuru yapılması sevindirirken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Güzel’in atanmasıyla birlikte eğitimde değişim rüzgarlarının estiğini de gözler önüne serdi.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ GÜZEL’DEN DESTEK

Çınarlı öğrencilerin ve öğretmenlerinin projelerde ve etkinliklerde öne çıkması için her türlü desteği veren Çınar Milli Eğitim Müdürü Yusuf Güzel’in bu yaklaşımı tam not aldı.

19 OKUL 102 PROJE

TÜBİTAK’a Başvuran okullar ve başvuru sayıları şöyle;

“Ortaşar 15, Ağaçsever 12, Ovabağ 10, Beşpınar 9, Sevindik 8, Aşağıkonak 5, Fatih 5, Hasköy 5, Karaçevre 5, Bayırkonat 80. Yıl İmam Hatip 5, Yıllarca Ş.H.T. İmam Hatip 4, Çınar İmam Hatip 4, Bulutçeker 3, Kılıçkaya 3, Yaprakbaşı İmam Hatip 3, Başaklı İmam Hatip 2, Karasungur İmam Hatip 2, Yuvacık 2, Yatılı Bölge 2, Atatürk 2, Alabaş İmam Hatip 1”

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 358 kez okundu.
Çınar - 09:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.