28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Çocukları sevindirdi, yaşlı ve hastaları duygulandırdı

Bağlar - 24 Temmuz 2020 14:13 A A

Belediye meclis üyeleri Güzel Kızoğlu ve İhsan Çubuk ile beraber Karacadağ bölgesine bağlı kırsal yerleşim yerlerini ziyaret eden AK Partili Diyarbakır merkez Bağlar İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun eşi Dürdane Beyoğlu, ihtiyaç sahibi 60 çocuğa giysi desteğinde bulunarak bayram öncesinde sevindirdi. Beyoğlu’nun yaşlı ve hasta vatandaşlara ziyaretinde ise duygusal anlar yaşandı.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun eşi Dürdane Beyoğlu, Kurban Bayramı öncesinde Karacadağ bölgesine bağlı kırsal mahalleleri ziyaret ederek çocuklar ile yaşlı ve hasta vatandaşların yüzünü güldürdü. Beraberindeki Bağlar Belediye Meclisi Üyeleri Güzel Kızoğlu ve İhsan Çubuk ile birlikte önce Yiğityolu Mahallesi’ne gelen Dürdane Beyoğlu, burada vatandaşlarla bir araya geldi. Bayram hediyesi olarak ihtiyaç sahibi 35 çocuğa giysi desteğinde bulunan Beyoğlu, burada vatandaşlarla sohbet etti. Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, Beyoğlu ve beraberindekilere yayık ayranı ikram etti. Beyoğlu da beraberinde getirdiği içecekleri çocuklara ikram etti, onlarla hatıra resimleri çekti. Bayram öncesinde yapılan giyim desteğinden dolayı mutlulukları gözlerinden okunan çocuklar Beyoğlu ve misafirlere yakın ilgi gösterdi.

KEMİK ERİMESİ HASTALIĞI BULUNAN YAŞLI KADIN DUYGULANDI

Beyoğlu, Yiğityolu Mahallesi’nde 80 yaşındaki Huriye Eren’i evinde ziyaret etti. Kemik erimesi hastalığına bağlı olarak yatalak yaşayan Huriye nine, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek duygusal anlar yaşadı. Evli olan kızının evinde yaşayan Huriye nine, ziyaretin kendisini çok mutlu ettiğini belirterek Beyoğlu’na teşekkür etti. “Ne emriniz ve ihtiyacınız olursa biz hazırız” diyen Beyoğlu, hasta kadına geçmiş olsun dileğinde bulunduktan sonra evden ayrıldı.

Sıcak hava koşullarına rağmen bölgede ziyaretler gerçekleştiren Beyoğlu’nun sosyal mesafe ve maske kuralına uygun olarak gerçekleştirdiği ikinci ziyaretin adresi Sakallı Mahallesi oldu. Burada ihtiyaç sahibi 25 çocuğa giysi desteği sağlayarak bayram öncesinde yüzlerini güldüren Beyoğlu, bir süre sohbet edip şakalaştığı çocuklara kendi elleriyle içecek ikramında bulundu.

HASTA ÇİFT VE PSİKOLOJİK SORUNLARI BULUNAN GENÇ KIZI ZİYARET ETTİ

Daha sonra yaşlı ve hasta çiftin yaşadığı Dağ ailesine misafir olan Beyoğlu, hastalığı bulunan Huna Dağ’la bir süre sohbet ederek hayır dualarını aldı.

Beyoğlu, psikolojik sorun yaşadığı öğrenilen genç yaştaki Sibel Karakuş’u da evinde ziyaret edip moral verdikten sonra ziyaret turunu tamamladı. Sıcak ve samimi bira tablonun yaşandığı ziyaretleri değerlendiren Beyoğlu, vatandaşlarla güçlü bir gönül bağı oluşturarak yüce dinimizin emri olan sıla-i rahim görevini yerine getirmek amacıyla gerçekleştirdikleri ziyaretleri  çocukları ve hastaları sevindirerek tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Bu haber 475 kez okundu.
Bağlar - 14:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.