19° Açık
  • EURO 6.31
  • DOLAR 5.73

D.Ü.’de sertifikasyon kursları sürüyor

Diyarbakır - 27 Aralık 2017 09:28 A A

Dicle Üniversitesi Hastaneleri Sertifikasyon Birimi tarafından organize edilen Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Kursu devam ediyor.  

Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Kursuna. 2’si çevre illerinden gelen hemşireler, 15’şi D.Ü. Tıp Fakültesi Hastanelerindeki hemşireler olmak üzere toplam 17 hemşire katıldı.  30 gün sürecek olan Kurs sonunda başarılı olan kursiyerlere Sağlık Bakanlık Onaylı Sertifika verilecek.

EĞİTİM SAĞLIKTA SÜREKLİLİK ARZ EDER

Dicle Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Kadiroğlu, Eğitimin sağlıkta süreklilik arz eden bir durum olduğunu vurgulayarak, “Sertifikasyon Birimimiz tarafından 2016 yılında başlatılan Sertifikalı Eğitim Kursları 2017 yılında da devam ediyor. Kurs sonunda başarılı olan kursiyerlere verilecek olan sertifikalar bakanlık onaylıdır. 2017 yılı kurs programlarının Başhekim Yardımcımız Yrd. Doç. Dr. Veysi Bahadır’ın denetiminde yürütülüyor. Bu kurs programları önemli programlardır. Bu eğitim programları sizler için önemli ve faydalı olacağını düşünüyorum.  Kurslardaki hemşirelik uygulamaları önemli eksikliklerinizi kapatacağına inanıyorum. Başarılar diliyorum.” dedi.

SERTİFİKASYON KURSLARINA DEVAM EDECEĞİZ

D.Ü. Hastanelerinde sağlık alanında nitelikli insan gücünü yetiştirmeye yönelik Sağlık Bakanlığı Eğitim Yönetmenliğine uygun sertifikalı eğitim programları çerçevesinde 6 ayrı dalda başlatılan kurslara devam edeceklerini ifade eden Kadiroğlu, “Ameliyathane Hemşireleri, Yoğun Bakım Hemşireleri kursunu verdik. 2017 yılının ilk kursunu da Yoğun Bakım Hemşireleri Kursu ile başladık. Bu kursa 30 hemşiremiz katılmıştı. İkinci kursumuza da 30 kursiyer eğitim görecek.  Sırada yeni doğan ve çocuk hemşireliği kursları  var.  Bu eğitim ve aldığınız bu sertifika size faydalı olacağı gibi hastaneye ve hastalara da  yararlı  olacaktır.” diye konuştu.

KURSTA ÇOK YARARLI BİLGİLER EDİNECEĞİMİZE İNANIYORUZ

Sertifikasyon kursuna katılan kursiyerler ise, Kurs sürecinde Profesyonel hemşireler ve hocalardan teori ve pratik dersler alacaklarını vurgulayarak, “Çok faydalı olacağına, bilgimize çok şey katacağına,  bundan sonraki meslek hayatımıza da çok şey katacağına inanıyoruz.” dediler.

Bu haber 175 kez okundu.
Diyarbakır - 09:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.