17° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Deva Kayapınar İlçe Başkanı Oruç’tan CHP’li Sağlar’a tepki

Diyarbakır - 7 Ocak 2021 12:23 A A

DEVA Partisi Diyarbakır Kayapınar İlçe Başkanı Avukat Mehmet Oruç, CHP’li Fikri Sağlar’ın başörtülü hâkimlere yönelik sarf ettiği sözleri 28 Şubat’ı hatırlattığını söyledi.

Oruç, Türkiye’nin kutuplaşmadan uzak yeni bir döneme geçişini arzulayan herkesin Fikri Sağlar’ın  başörtülü insanlara yönelik kullandığı ifadeleri kınaması gerektiğini belirtti. Oruç, “Başörtü yasaklarını değil getirmek hala konuşuyor olmak bile bu yüz yılda utanç vesilesidir.” dedi.

Oruç, “Bu ülkede başörtülü hakim de olabilir, miletvekilide olabilir ve cumhurbaşkanı da olabileceğini hatırlatan Oruç, “Bu tartışmaları iki taraflı şekilde sürdürmek zorunluluk haline gelmiştir. bazıları için Bu iki taraf birbirinden beslenen iki düşman kardeştir. Biri olmazsa diğeri de yok olmaya mecbur hale gelmiştir. Toplumun hangi kesiminden olursa olsun ayrımcılığa tahammülümüz yoktur. ” şeklinde konuştu.

Oruç, “Geriye dönüş olmayacak, artık kimse Türkiye’yi tekrar 28 Şubat ‘lara, 27 Mayıs’lara, 12 Eylül’lere götüremeyecektir. 28 Şubat zorbalığı ideolojik bir tahakkümdür. Bu günde milletimiz keyfi tahakküme, zorbalığa, ve yoksulluğa mahkum edilmiştir. Tek tip toplum talebi kimden gelirse gelsin her türlü zorbalığın karşısı da cesaretle dik duracağız” dedi.

Bu haber 730 kez okundu.
Diyarbakır - 12:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.