10° Kapalı
  • EURO 7.30
  • DOLAR 6.74

DİKENT Başkanı Elbey’den Miraç kandili mesajı

Bağlar - 20 Mart 2020 21:45 A A

Diyarbakır Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Derneği (DİKENT) Başkanı Mehmet Ali Elbey, Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Elbey, mesajında bu gecenin önemine dikkat çekerek, Peygamber Efendimizin (sav) bütün insanlığı temsilen Cenab-ı Hakk’ın huzuruna kabulünün insanlık adına çok büyük bir olay olduğuna dikkat çekti.

Elbey, mesajında şunları söyledi: “Miraç Kandili, inancımızda peygamberimiz Hz. Muhammed’in (sav) göğe yükselerek Allah’ın huzuruna kabul edilmesi olayıdır. Bu ‘büyük buluşma’ bizlere insanın mana aleminde yükselip ilahi rahmet ve huzura erişmesinin yolunu gösterir. Bu gecede farz kılınan ve bizzat peygamberimiz tarafından müminlerin miracı olarak nitelendiren namaz da, iç dünyamızdaki yükselişi ve arınmayı ifade eder. Bu nedenle bu gece biz inananlar için ayrı bir önem ve mana taşır. Bunun kadri kıymetini bilerek geceyi değerlendirmeliyiz.”

Mesajında bu gecede ümmeti Muhammed’in selameti için bol bol dua edilmesi gerektiğine vurgu yapan DİKENT Başkanı Mehmet Ali Elbey, “Bu vesile ile başta hemşerilerimiz olmak üzere tüm inananların kandilini tebrik ediyorum. Ayrıca yüce Rabbimizden Miraç hürmetine, tüm insanlığı yer, gök afetlerinden ve salgın hastalıklardan korumasını niyaz ediyorum” dedi.

Bu haber 598 kez okundu.
Bağlar - 21:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.